REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Malezja, Australia i Chiny dwukrotnie zwiększą obszar poszukiwań MH370

Malezja, Australia i Chiny dwukrotnie zwiększą obszar poszukiwań MH370

-

fot.Azhar Rahim/EPA
fot.Azhar Rahim/EPA

Malezja, Australia i Chiny zdecydowały w czwartek na spotkaniu w Kuala Lumpur, że dwukrotnie zwiększą obszar poszukiwań samolotu malezyjskich linii Malaysia Airlines, który w marcu ub. r. zaginął bez śladu, jeśli do maja jego wrak nie zostanie odnaleziony.

REKLAMA

Ministrowie transportu tych trzech państw postanowili, że obszar poszukiwań wzrośnie w takim wypadku o 60 tysięcy km kwadratowych (do 120 tys. km kw.). Jak oceniono, zakrojone na szerszą skalę poszukiwania mogą potrwać do roku.

Boeing 777, na pokładzie którego było 239 osób, w tym 153 obywateli Chin, zaginął 8 marca 2014 roku, podczas lotu MH370 ze stolicy Malezji, Kuala Lumpur, do Pekinu. Zniknął z ekranów radarów niedługo po starcie. Dane satelitarne wskazują, że samolot zmienił kurs i leciał na południe.

Eksperci przypuszczają, że maszyna spadła do Oceanu Indyjskiego, prawdopodobnie na zachód od Australii, gdy skończyło się paliwo. Dotychczasowe poszukiwania, prowadzone na obszarze 60 tys. km kw., nie dały jednak żadnego rezultatu.

Niezależnym ekspertom po dziś dzień nie udało się ustalić przyczyny zaginięcia samolotu; ich podejrzeń nie wzbudziła przeszłość pilotów ani pozostałych członków załogi.

Pod koniec stycznia br. rząd Malezji formalnie uznał zniknięcie maszyny za wypadek, otwierając drogę do wypłacenia rodzinom ofiar odszkodowań.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks