REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Na bieżąco Atak terrorystyczny w Londynie; napastnik zastrzelony przez policję

Atak terrorystyczny w Londynie; napastnik zastrzelony przez policję

-

Policja zastrzeliła w niedzielę w południowym Londynie mężczyznę, który ranił nożem trzy przypadkowe osoby. Policja określiła zdarzenie jako “incydent o charakterze terrorystycznym, mający związek z islamizmem”. Przy napastniku znaleziono atrapę materiałów wybuchowych.

„Znaleziono urządzenie przywiązane do ciała podejrzanego i wezwano specjalistów. (Teren) ogrodzono i szybko ustalono, że była to atrapa bomby” – przekazała w oświadczeniu zastępczyni komisarza w Metropolitan Police Lucy D’Orsi.

REKLAMA

Według świadków napastnik miał na sobie coś, co wyglądało jak pas szahida – podała Associated Press.

Policja przekazała też, że funkcjonariusze byli na miejscu w niedzielę po południu z powodu “prewencyjnej operacji antyterrorystycznej”. Nie podano więcej szczegółów.

Stacja Sky News podała również, że mężczyzna, który dokonał ataku, znajdował się pod obserwacją policji.

Początkowo policja informowała jedynie o “incydencie o charakterze terrorystycznym”.

Do zdarzenia doszło wczesnym popołudniem na jednej z głównych ulicy Streatham, które jest częścią londyńskiej dzielnicy Lambeth. Dokładny przebieg zdarzeń jeszcze jest ustalany, ale wygląda na to, że napastnik wszedł do jednego ze sklepów i zaatakował w nim przypadkowe osoby, zaś po wyjściu z niego – przejeżdżającą na rowerze kobietę. Chwilę później został zastrzelony przez wezwaną na miejsce policję. Według relacji świadków padły trzy strzały.

“Wiadomo, że trzy osoby zostały ranne w ataku na Streatham dziś po południu. Jedna osoba jest w szpitalu w stanie zagrażającym życiu. Jesteśmy w trakcie informowania rodziny. Druga ofiara została opatrzona na miejscu zdarzenia z powodu drobnych obrażeń, po czym została zabrana do szpitala, trzecia ofiara (również) trafiła do szpitala” – poinformowała późnym popołudniem londyńska policja metropolitalna, stan ostatnich dwóch osób określając jako niezagrażający życiu.

Wcześniej policja potwierdziła, że mężczyzna został zabity, oraz określiła zdarzenie jako “incydent o charakterze terrorystycznym”. Według policji sytuacja została już całkowicie opanowana, jednak zalecono, aby unikać tego obszaru ze względu na zamknięty ruch.

Premier Boris Johnson napisał na Twitterze, że myślami łączy się z poszkodowanymi w tym zdarzeniu, i podziękował policji i służbom ratunkowym za szybką reakcję. “Terroryści próbują podzielić nas i zniszczyć nasz sposób życia – tu, w Londynie, nigdy nie pozwolimy, by im się to udało” – napisał z kolei burmistrz brytyjskiej stolicy Sadiq Khan.

Poprzedni podobny atak terrorystyczny w Londynie miał miejsce pod koniec listopada 2019 r., gdy zwolniony warunkowo z więzienia terrorysta zaatakował nożem uczestników seminarium na temat reintegracji skazanych, zabijając dwie osoby. Później został zastrzelony przez policję na Moście Londyńskim.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Modlić się, czyli co?

Ciasto cytrynowe w kubku

Lekcje z pandemii

Tarta migdałowa ze śliwkami

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks