0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatLider Czeczenii: strzelać do rosyjskich funkcjonariuszy, jeśli działają bez zgody

Lider Czeczenii: strzelać do rosyjskich funkcjonariuszy, jeśli działają bez zgody

-

Ramzan Kadyrow fot.Alexei Druzhinin/EPA
Ramzan Kadyrow
fot.Alexei Druzhinin/EPA

Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow zezwolił strukturom siłowym swej republiki wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej na strzelanie do rosyjskich funkcjonariuszy, uczestniczących w operacjach nieuzgodnionych z władzami czeczeńskimi – podały w czwartek media.

REKLAMA

“Jeśli bez waszej wiedzy na waszym terenie pojawi się ktoś – nieważne czy z Moskwy czy ze Stawropola – otwórzcie ogień” – oświadczył Kadyrow na specjalnej naradzie z przedstawicielami czeczeńskich struktur siłowych, dając do zrozumienia, że nikt, kto nie uzgodnił tego z MSW Czeczenii, nie ma prawa do przeprowadzania operacji na terenie republiki.

Jak pisze portal Kawpolit, Kadyrowa zirytowała operacja specjalna, którą w niedzielę wieczorem w Groznym przeprowadziły siły bezpieczeństwa z sąsiadującego z Czeczenią Kraju Stawropolskiego. W wyniku tej akcji zginął Czeczen Dżambułat Dadajew poszukiwany przez organy ścigania.

Kadyrow powiedział, że nikt nawet nie poinformował miejscowych organów bezpieczeństwa o operacji.

Poproszony o skomentowanie słów przywódcy Czeczenii, rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział w czwartek, że nie zna tej wypowiedzi.

“Zapoznamy się z nią, jeśli była… Wówczas porozmawiamy” – oświadczył rzecznik Władimira Putina agencji RIA Nowosti. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2126966813 views

REKLAMA

REKLAMA

2126966830 views

REKLAMA

REKLAMA

2128763150 views

REKLAMA

2126966840 views

REKLAMA

2126966844 views

REKLAMA

2126966848 views