REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Ksiażę William odwiedzi rodziny ofiar z Christchurch

Ksiażę William odwiedzi rodziny ofiar z Christchurch

-

Brytyjski książę William odwiedzi w drugiej połowie kwietnia Nową Zelandię, gdzie w imieniu królowej Elżbiety II spotka się z rodzinami i bliskimi ofiar ataku terrorystycznego na dwa meczety w Christchurch – podał w środę Pałac Kensington.

Brytyjska monarchini jest głową państwa w Nowej Zelandii, podobnie jak w pozostałych państwach Wspólnoty Narodów.

REKLAMA

Wizyta odbędzie się na zaproszenie premier Nowej Zelandii Jacindy Ardern, a w jej trakcie członek rodziny królewskiej “uhonoruje ofiary” zamachu, a także “odda hołd nadzwyczajnej empatii i solidarności, którą okazali w ostatnich tygodniach obywatele Nowej Zelandii”.

Szczegóły wizyty będą ogłoszone w najbliższych tygodniach.

Bezpośrednio po ataku, do którego doszło 15 marca br., królowa Elżbieta II złożyła kondolencje “rodzinom i przyjaciołom tych, którzy stracili życie” w zamachu. 28-letni radykalnie prawicowy, antymuzułmański ekstremista zabił wówczas 50 osób i ranił kolejne 49 osób.

“Jestem głęboko zasmucona przerażającymi wydarzeniami w Christchurch. Książe Filip i ja przesyłamy swoje kondolencje dla rodzin i przyjaciół tych, którzy stracili życie” – napisała monarchini.

Jednocześnie dodała, że “składa hołd służbom ratunkowym i wolontariuszom, którzy zapewniają wsparcie tym, którzy byli poszkodowani”. “W tych tragicznych chwilach moje myśli i modlitwy są ze wszystkimi Nowozelandczykami” – zapewniła. (PAP)

Na zdjęciu: Książe William

fot.ROBERT PERRY/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks