REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Kreml: Putin i Poroszenko rozmawiają o możliwym spotkaniu

Kreml: Putin i Poroszenko rozmawiają o możliwym spotkaniu

-

Prezydenci Rosji i Ukrainy, Władimir Putin i Petro Poroszenko, rozmawiają o możliwości spotkania sam na sam lub razem z przywódcami Niemiec i Francji, lecz nie ustalono jeszcze konkretnej daty – poinformował w piątek doradca prezydenta Rosji Jurij Uszakow.

Poroszenko i Putin spotkali się dwukrotnie od kwietnia, kiedy prorosyjscy separatyści zaatakowali na wschodzie Ukrainy.

REKLAMA

Poroszenko powiedział w czwartek, że w ciągu trzech tygodni spotka się z prezydentem Putinem. Poinformował, że do rozmów dojdzie w jednym z krajów Unii Europejskiej i że spotkanie to odbędzie się w formacie wielostronnym, podobnym do spotkania w Normandii.

“Nasz prezydent i pan Poroszenko omawiają w rozmowach telefonicznych temat możliwego osobistego kontaktu w formacie dwustronnym lub wielostronnym, lecz konkretne daty na razie nie są omawiane” – powiedział Uszakow.

Uściślił, że przez określenie “format wielostronny” rozumie się np. format normandzki, czyli spotkanie z udziałem kanclerz Niemiec i prezydenta Francji. Do spotkania Putina z Poroszenką doszło w czerwcu w Normandii przy okazji obchodów 70. rocznicy desantu aliantów.

Miejscem spotkania Poroszenki z Putinem prawdopodobnie będzie Mediolan, gdzie 16-17 października odbędzie się szczyt Europa-Azja. Weźmie w nim udział 55 szefów państw i rządów. Wśród zaproszonych jest Putin. Cytowane w czwartek przez dziennik “Izwiestija” źródło na Kremlu potwierdziło, że prezydent Rosji wybiera się na ten szczyt i zamierza wystąpić z jego trybuny.(PAP)

Na zdjęciu:

Władimir Putin fot.Mikhail Klementev/Ria Novosti/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks