REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Korea Płn.: niedawna próba rakietowa przebiegła pomyślnie

Korea Płn.: niedawna próba rakietowa przebiegła pomyślnie

-

fot.EPA/KIM HEE-CHUL
fot.EPA/KIM HEE-CHUL

Korea Płn. oceniła w poniedziałek czasu lokalnego, że przeprowadzona dzień wcześniej próba rakietowa zakończyła się sukcesem. Jak podała agencja prasowa KCNA, test pocisku średniego zasięgu typu Pukguksong-2 osobiście nadzorował przywódca Pjongjangu Kim Dzong Un.

REKLAMA

Północnokoreańska agencja prasowa poinformowała też, że rakietę, która jest w stanie przenosić głowice nuklearne, wystrzelono pod dużym kątem, uwzględniając tym samym bezpieczeństwo krajów sąsiadujących.

Korea Północna przeprowadziła próbę rakietową w niedzielę rano czasu lokalnego. Pocisk wystrzelono w kierunku Morza Japońskiego z bazy lotniczej Bangjon znajdującej się w prowincji Pjongan, za zachodzie kraju.

W reakcji na działania Pjongjangu Japonia i Korea Południowa ogłosiły w niedzielę, że będą blisko współpracować ze Stanami Zjednoczonymi i ONZ w celu przeciwdziałania zagrożeniom ze strony Korei Północnej.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oświadczył w swoim przemówieniu noworocznym, że jego kraj jest bliski dokonania próby z międzykontynentalną rakietą balistyczną ICBM. Media północnokoreańskie informowały, że taka próba może nastąpić w każdej chwili.

Nowy sekretarz obrony USA James Mattis zapowiadał podczas niedawnej wizyty w Seulu, że wystrzelenie przez Pjongjang międzykontynentalnej rakiety balistycznej spotka się “z przytłaczającą odpowiedzią” Stanów Zjednoczonych.

Pjongjang realizuje program zbrojeń rakietowych i nuklearnych mimo zakazujących mu tego rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks