REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatKomisarz Johansson: musimy uniknąć kryzysu migracyjnego w UE

Komisarz Johansson: musimy uniknąć kryzysu migracyjnego w UE

-

Musimy uniknąć kryzysu migracyjnego i musimy uniknąć zagrożeń dotyczących bezpieczeństwa w UE – powiedziała we wtorek w Brukseli unijna komisarz ds. wewnętrznych Ylva Johansson przed spotkaniem ministrów spraw wewnętrznych państw UE m.in. na temat kryzysu afgańskiego.

Jak podkreśliła, UE potrzebuje wszechstronnego podejścia do kryzysu w Afganistanie.

REKLAMA

“Musimy uniknąć kryzysu humanitarnego. Musimy uniknąć kryzysu migracyjnego i musimy uniknąć zagrożeń dotyczących bezpieczeństwa. Te kwestie będą dyskutowane dzisiaj. (…) Musimy działać natychmiast i nie czekać aż będziemy mieli duży napływ ludzi (migrantów – PAP) na naszej granicy zewnętrznej i silniejsze organizacje terrorystyczne” – zaznaczyła Johansson.

Dodała, że liczy na przyjęcie wspólnego oświadczenia ministrów spraw wewnętrznych w tej sprawie.

Komisarz stwierdziła, że każdy kraj chciałby uniknąć sytuacji, z jaką UE miała do czynienia w 2015 roku, kiedy mierzyła się z ogromnym napływem migrantów na swoje terytorium. “Możemy tego uniknąć. Jesteśmy znacznie lepiej przygotowani” – powiedziała Johansson.

Dodała, że kraje UE muszą w tej sprawie współpracować ze sobą, ale również z międzynarodową społecznością.

Przed nadzwyczajnym spotkaniem szefów MSW Johansson spotkała się z polskim wiceministrem spraw wewnętrznych Bartoszem Grodeckim.

We wtorek w Brukseli rozpoczęło się nadzwyczajne posiedzenie ministrów spraw wewnętrznych UE dotyczące kryzysu afgańskiego. Wśród tematów rozmów ma pojawić się także kryzys związany z migracją z terenu Białorusi do UE.

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

REKLAMA

2119249949 views

REKLAMA

2119250042 views

REKLAMA

REKLAMA

2121046395 views

REKLAMA

2119250109 views

REKLAMA

2119250165 views

REKLAMA

2119250207 views