REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatKolejne linie wstrzymują loty do Chin z powodu koronawirusa

Kolejne linie wstrzymują loty do Chin z powodu koronawirusa

-

W piątek kolejne linie lotnicze ogłosiły, że wstrzymują lub odwołują loty do Chin w związku z epidemią koronawirusa. O wprowadzeniu zmian poinformowały m.in. Polskie Linie Lotnicze LOT, Air New Zealand, Finnair, Etihad Airways, American Airlines i Delta Air.

Rejsy Polskich Linii Lotniczych LOT do Pekinu zostały zawieszone od 31 stycznia do 9 lutego.

REKLAMA

Linie Air New Zealand ogłosiły, że zmniejszą liczbę lotów z Auckland do Szanghaju między 18 lutego a 31 marca. Zamiast codziennie, maszyny kursować będą cztery razy w tygodniu.

Narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich Etihad Airways ogłosił, że z powodu niskiego zainteresowania tymczasowo wstrzymuje wszystkie loty pasażerskie między Pekinem a Nagoyą w Japonii.

Kenya Airways i RwandAir poinformowały o zawieszeniu do odwołania wszystkich lotów do Chin.

Wietnamskie linie Vietjet podały, że od soboty wstrzymują wszystkie rejsy do Chin. Vietnam Airlines poinformowały, że zawieszą loty do Chin w przyszłym tygodniu.

Shanghai Airlines ogłosiły, że zawieszą loty na linii Chengdu-Budapeszt między 4 lutego a 28 marca oraz na linii Xi’an-Budapeszt między 6 lutego a 26 marca. Wciąż będą latać na trasie Szanghaj-Budapeszt.

Linie Finnair, które wcześniej informowały o wstrzymaniu do końca marca lotów z Helsinek do Nankinu i Pekinu, w piątek ogłosiły, że odwołują wszystkie loty do Chin kontynentalnych między 6 a 29 lutego, a do Kantonu – między 5 lutego a 29 marca.

American Airlines, które wcześniej ogłosiły zawieszenie lotów z Los Angeles do Pekinu i Szanghaju od 9 lutego do 27 marca, wstrzymują wszystkie loty z USA do Chin od 31 stycznia do 27 maja.

Amerykańskie Delta Air Lines w piątek podały, że od 6 lutego do 30 kwietnia zawieszają wszystkie loty między USA a Chinami. Wcześniej podawały, że między 6 lutego a 30 kwietnia zamiast 21 lotów tygodniowo do Chin będą wykonywać 42.

Amerykańskie United Airlines, które początkowo informowały o wstrzymaniu 24 lotów do Pekinu, Hongkongu i Szanghaju między 1 a 8 lutego ze względu na „znaczne obniżenie zainteresowania” biletami, ogłosiły później odwołanie 332 dodatkowych lotów do 28 marca. Oznacza to zmniejszenie liczby lotów do Chin i Hongkongu z 12 do czterech dziennie.

Wcześniej wszystkie loty do Chin zawiesiły linie Air Seoul i Royal Air Maroc (RAM). EgyptAir i indonezyjskie linie Lion Air zapowiedziały podjęcie takiego samego kroku od 1 lutego. British Airways na miesiąc odwołały wszystkie loty do Chin kontynentalnych. Brytyjskie linie Virgin Atlantic wstrzymają loty na dwa tygodnie, poczynając od 2 lutego. Zawieszenie wszystkich bezpośrednich lotów do Chin zapowiedziała Ukraina. Mają tam także przestać latać wszystkie rosyjskie linie z wyjątkiem Aerofłotu.

Wybrane loty do Chin odwołały linie Air Canada. El Israel Airlines zawiesiły wszystkie loty do Chin do 25 marca. Air India odwołały loty na trasie Mumbaj-Delhi-Szanghaj od 31 stycznia do 14 lutego.

Do 9 lutego wstrzymano loty Air France, Lufthansy, Swiss i Austrian Airlines do Chin kontynentalnych. Linie te nie przestają jednak latać do Hongkongu. Holenderskie KLM zawieszą loty do Chin na początku przyszłego tygodnia.

Jak podają media, do 8 lutego wstrzymane są także loty singapurskich linii Scoot między Singapurem a Chinami. Zmniejszona ma być liczba lotów Singapore Airlines na niektórych trasach do Chin kontynentalnych.

Skandynawskie SAS zawiesiły wszystkie loty do i z Szanghaju i Pekinu od 31 stycznia do 9 lutego.

Firma kurierska United Parcel Service odwołała 22 loty do Chin – zarówno w związku z epidemią koronawirusa, jak i ze względu na obchody chińskiego Nowego Roku i związane z tym dni wolne.

Hongkońskie Cathay Pacific Airways zapowiedziały stopniowe ograniczanie lotów do i z Chin kontynentalnych od 30 stycznia do końca marca. Turkish Airlines ogłosiły zmniejszenie częstotliwości lotów do Pekinu, Kantonu, Szanghaju i Xian między 5 a 29 lutego.

Air Tanzania zapowiedziały, że przełożą na inny termin swój pierwszy rejs do Chin, który był zaplanowany na luty. (PAP)

REKLAMA

2096889366 views

REKLAMA

REKLAMA

2096889602 views

REKLAMA

REKLAMA

2098685997 views

REKLAMA

2096889750 views

REKLAMA

2096889852 views

REKLAMA

2096889964 views