0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatKE, MFW, EBC zadowolone z przyjęcia przez Grecję drugiego pakietu ustaw

KE, MFW, EBC zadowolone z przyjęcia przez Grecję drugiego pakietu ustaw

-

Protest członków grupy "Ja nie płacę" przed budynkiem parlamentu w Grecji fot.Orestis Panagiotou/EPA
Protest członków grupy “Ja nie płacę” przed budynkiem parlamentu w Grecji fot.Orestis Panagiotou/EPA

Instytucje reprezentujące wierzycieli Grecji wstępnie oceniły, że władze tego kraju w terminie i w zadowalający sposób zrealizowały drugi pakiet uzgodnień, będących warunkiem dla rozpoczęcia rozmów o pomocy finansowej – poinformowała rzeczniczka KE.

REKLAMA

“Wstępna ocena Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego: władze Grecji wdrożyły prawnie drugi zestaw działań w terminie i w ogólnie zadowalający sposób” – poinformowała na Twitterze rzeczniczka Komisji Mina Andreewa.

W czwartek nad ranem, po wielogodzinnej debacie, grecki parlament przyjął drugi pakiet ustaw wymaganych przez międzynarodowych wierzycieli jako warunek rozpoczęcia rozmów o wielomiliardowym pakiecie ratunkowym dla Aten. Ustawy wprowadzają do greckiego prawa unijną dyrektywę z 2013 roku o restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji banków (BRRD), która mówi, że od 2016 roku za kłopoty upadających banków jako pierwsi zapłacą ich udziałowcy i posiadacze obligacji. W drugim pakiecie znalazły się również reformy cywilnych procedur sądowych mające na celu przyspieszenie i obniżenie kosztów procesów.

Już w środę komisarz UE ds. gospodarczych i finansowych Pierre Moscovici poinformował, że rozpoczęły się negocjacje w sprawie szczegółów nowego programu pomocy dla Grecji. Dodał, że rozmowy, prowadzone przez instytucje reprezentujące wierzycieli powinny potrwać do drugiej połowy sierpnia. Według greckich mediów przedstawiciele trzech instytucji oraz Europejskiego Mechanizmu Stabilności (EMS) mają przyjechać do Aten w najbliższy piątek.

Efektem negocjacji będzie memorandum, opisujące reformy, które ma przeprowadzić Grecja w zamian za trzyletnie wsparcie finansowe. Potrzeby tego kraju oceniono na ok. 86 mld euro.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2121777741 views

REKLAMA

REKLAMA

2121777761 views

REKLAMA

REKLAMA

2123574081 views

REKLAMA

2121777772 views

REKLAMA

2121777781 views

REKLAMA

2121777785 views