REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Katastrofa samolotu na Tajwanie

Katastrofa samolotu na Tajwanie

-

W samolocie tajwańskich linii lotniczych Transasia, który rozbił się w środę podczas przymusowego lądowania na głównej wyspie należącego do Tajwanu archipelagu Peskadorów, było 58 osób – poinformowała tajwańska agencja prasowa.

fot.Wikipedia
fot.Wikipedia

REKLAMA

Według niej 51 z nich zginęło, a siedem zostało rannych. Samolot obsługiwał połączenie wewnątrzkrajowe, mając na pokładzie 54 pasażerów i czterech członków załogi.

Katastrofa nastąpiła przy lądowaniu w mieście Magong na największej wyspie Peskadorów Penghu.

Położony w Cieśninie Tajwańskiej archipelag Peskadorów (zwany po chińsku również Penghu) składa się z 64 niewielkich wysp i wysepek, które razem tworzą okręg administracyjny Penghu ze stolicą w Magong.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

 

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks