REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Na bieżąco Kanada. Żarty o koronawirusie zmusiły samolot do powrotu na lotnisko w Toronto

Kanada. Żarty o koronawirusie zmusiły samolot do powrotu na lotnisko w Toronto

-

Pasażer jednego z lotów boeinga 767 z Kanady na Jamajkę skłamał obsłudze samolotu, że jest zakażony koronawirusem – poinformowała kanadyjska policja. Załoga musiała zawrócić maszynę na lotnisko w Toronto, a 29-letni Kanadyjczyk został aresztowany i 9 marca stanie przed sądem.

“Mężczyzna spowodował zakłócenie w locie, mówiąc, że był w Chinach i ma koronawirusa” – powiedziała Sarah Patten, rzeczniczka policji w mieście Peel, leżącego w pobliżu międzynarodowego lotniska Pearson w Toronto.

REKLAMA

Incydent miał miejsce w poniedziałek w samolocie linii WestJet Airlines, na pokładzie którego były 243 osoby. Po powrocie boeinga do Toronto 29-latek został przebadany przez lekarzy, którzy nie stwierdzili u niego żadnych objawów koronawirusa. Następnie został aresztowany i oskarżony o nierozważne i kosztowne w skutkach żarty. 9 marca ma stanąć przed sądem.

Jedna z pasażerek samolotu opowiadała, że podczas lotu widziała mężczyznę, robiącego sobie selfie i mówiącego głośno, że ma koronawirusa. “Przyszły stewardessy, dały mu maskę i rękawiczki i poleciły mu zająć miejsce na tyle kabiny pasażerskiej” – mówiła kobieta kanadyjskiej prasie. Dodała, że kapitan zdawał sobie sprawę z nierozważnych żartów kanadyjskiego pasażera, ale procedury nakazywały mu powrót na lotnisko w Toronto.

Linie WestJet przeprosiły wszystkich pasażerów za incydent i wyjaśniły, że powrót samolotu do Toronto był konieczny. “Ze względu na ostrożność nasza załoga musiała zastosować się do wszystkich protokołów dotyczących chorób zakaźnych na pokładzie” – napisano w oświadczeniu. (PAP)

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Modlić się, czyli co?

Ciasto cytrynowe w kubku

Lekcje z pandemii

Tarta migdałowa ze śliwkami

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks