REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatJemen. Pocisk wystrzelony przez Al-Kaidę spadł przy ambasadzie USA

Jemen. Pocisk wystrzelony przez Al-Kaidę spadł przy ambasadzie USA

-

Pocisk rakietowy wystrzelony w sobotę przez działającą w Jemenie odnogę Al-Kaidy upadł w pobliżu ambasady USA w Sanie, raniąc kilku strażników. Atak na ambasadę jego sprawcy nazwali zemstą za piątkowy nalot amerykańskiego drona w prowincji Al-Dżauf.

Pocisk rakietowy spadł 200 m od dobrze ufortyfikowanej ambasady i poranił funkcjonariuszy lokalnych sił specjalnych, którzy ochraniają tę okolicę.

REKLAMA

Kilka godzin po incydencie ugrupowanie Ansar al-Szaria powiązane z Al-Kaidą Półwyspu Arabskiego (AQAP) oświadczyło na swym koncie na Twitterze, że to ono zaatakowało ambasadę w reakcji na piątkowy nalot amerykańskiego drona w prowincji Dżauf na północy Jemenu; podało, że w następstwie ataku drona ciężkich obrażeń doznały dzieci.

Źródła plemienne, na które powołuje się Reuters, potwierdziły, że w wyniku nalotu w prowincji Dżauf zginęli dwaj członkowie Al-Kaidy, dwaj zostali ranni i że informowano też o rannych dzieciach.

Waszyngton przyznaje, że używa dronów w Jemenie, lecz nie komentuje tego publicznie.

Al-Kaida w Jemenie, w tym AQAP i jej filie, jest jedną z najbardziej aktywnych odnóg sieci stworzonej przez Osamę bin Ladena.(PAP)

Na zdjęciu: Ambasada USA w Jemenie fot.EPA/YAHYA ARHAB

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2107714359 views

REKLAMA

REKLAMA

2107714591 views

REKLAMA

2109510982 views

REKLAMA

2107714732 views

REKLAMA

2107714831 views

REKLAMA

2107714939 views