REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatJednemu ze skwerów w Palermo nadano imię Solidarności

Jednemu ze skwerów w Palermo nadano imię Solidarności

-

Jeden ze skwerów w Palermo na Sycylii od piątku nosi imię Solidarności. Solidarność jest niezbędna dla integracji europejskiej – podkreślał podczas uroczystości prezydent Bronisław Komorowski.

Polska jest bardziej na północy, a Sycylia jest jedną z części Europy najbardziej wysuniętych na południe, ale doskonale wiemy i czujemy, że jest jedna wolność i jedna solidarność całej Europy – mówił Komorowski podczas uroczystości otwarcia skweru.

REKLAMA

Nawiązując do 25. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku prezydent Polski podkreślił, że „polska wolność jest przydatna całej Europie”. „Tak jak solidarność jest niezbędna dla integracji europejskiej” – dodał.

Prezydent wyraził wdzięczność, że dzięki tej inicjatywie „Solidarność trafiła pod palmy”.

Burmistrz Palermo Leoluca Orlando podkreślił, że w jego mieście nie mogło zabraknąć miejsca poświęconego Solidarności. Chcemy być odmienni, ale i równi – to jest sens tego gestu – mówił Orlando.

Chcielibyśmy przypomnieć także Europie, że nie powinna być jednolitym obrazem, ale mozaiką, a jej centralną częścią jest poszanowanie dla każdego człowieka – powiedział burmistrz.

z Palermo Agnieszka Szymańska (PAP)

fot.solidarnosc.gov.pl

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2103323929 views

REKLAMA

2103324162 views

REKLAMA

2105120554 views

REKLAMA

2103324305 views

REKLAMA

2103324405 views

REKLAMA

2103324514 views