REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Jedenaście osób rannych w wyniku uderzenia pioruna w Paryżu

Jedenaście osób rannych w wyniku uderzenia pioruna w Paryżu

-

Jedenaście osób, w tym ośmioro dzieci uczestniczących w imprezie urodzinowej, zostało rannych w sobotę w wyniku uderzenia pioruna w jednym z parków w północno-wschodniej części Paryża. Sześć osób jest w stanie ciężkim – podała straż pożarna.

Do zdarzenia doszło w parku Monceau, w eleganckiej dzielnicy Paryża niedaleko Łuku Triumfalnego. Wczesnym popołudniem przeszła nad stolicą Francji gwałtowna burza, a jeden z piorunów uderzył w parku.

REKLAMA

Według wstępnych informacji, na dzieci nie runęło żadne drzewo, ale doznały one poważnych poparzeń od uderzenia pioruna, gdy próbowały schronić się przed ulewą pod drzewem.

Pierwszej pomocy udzielił poszkodowanym przebywający w parku strażak nie będący na służbie. Potem rannych przewieziono do paryskich szpitali.

Według serwisu Meteo France, co roku od 100 do 200 osób we Francji jest rażonych piorunami, co prowadzi do 10-20 zgonów rocznie. Eksperci przypominają, że w przypadku burzy kategorycznie nie wolno chronić się pod drzewami, nawet w miejskich parkach.

Park Monceau jest w weekendy licznie odwiedzany przez rodziny z dziećmi. (PAP)

fot.l∞senut aka Jason Foster/Wikipedia

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks