REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Japonia. Trzy tysiące osób poprosiło o pomoc medyczną z powodu upałów

Japonia. Trzy tysiące osób poprosiło o pomoc medyczną z powodu upałów

-

Po fali ulewnych deszczy i przejściu tajfunu południowy zachód Japonii zmaga się z upałem. Z powodu wysokich temperatur w zeszłym tygodniu o pomoc medyczną zwróciło się ponad 3 tys. osób – poinformowała w środę rządowa japońska agencja ds. klęsk żywiołowych.

Upały w Japonii fot.Kimimasa Mayama/EPA
Upały w Japonii fot.Kimimasa Mayama/EPA

REKLAMA

Między 14 a 20 lipca w całym kraju z powodu udarów cieplnych lub wycieńczenia wysoką temperaturą karetkę pogotowia wezwano do prawie 3,2 tys. osób, z których trzy zmarły, a ponad 1000 musiało być hospitalizowanych.

Prawie połowa ofiar upałów to ludzie powyżej 65. roku życia; grupa ta stanowi jedną czwartą mieszkańców Japonii.

W drugim tygodniu lipca o pomoc medyczną zwróciło się 2,5 tys. Japończyków, z czego wynika, że liczba wezwań wzrosła w ciągu siedmiu dni o prawie 30 procent. Każdego roku tysiące mieszkańców archipelagu niedomagają z powodu wysokich temperatur, które przekraczają 35 stopni Celsjusza w cieniu.

Większość budynków użyteczności publicznej wyposażona jest w Japonii w klimatyzację, jednak ludzie starsi często nie umieją lub nie chcą jej używać, przez co są narażeni na przegrzanie i odwodnienie organizmu.

Władze zachęcają co prawda do rozsądnego używania urządzeń klimatyzacyjnych, niemniej apelują o oszczędzanie energii elektrycznej z racji jej braków wynikających z zamknięcia niemal wszystkich reaktorów atomowych.

Jednocześnie w wielu miejscach publicznych, takich jak sklepy, restauracje czy sale koncertowe, klimatyzacja działa na pełnych obrotach, przez co odwiedzający je są narażeni na duże zmiany temperatury. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks