REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Jaceniuk: rząd polski poinformował o programie kredytu dla Ukrainy

Jaceniuk: rząd polski poinformował o programie kredytu dla Ukrainy

-

Rząd polski poinformował o zapoczątkowaniu programu kredytowania Ukrainy w wysokości do 100 mln euro w ciągu 10 lat – powiedział premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk po poniedziałkowym spotkaniu z premier Ewą Kopacz w Kijowie.

Jaceniuk podkreślił bardzo wysoki stopień współpracy polsko-ukraińskiej na wszystkich szczeblach. “Wiele na szczeblu UE zależy od pozycji naszych oddanych partnerów z Polski. Wsparcie Polski to nie tylko zagraniczno-polityczne wsparcie Ukrainy, ale też i finansowe wsparcie Ukrainy” – powiedział szef ukraińskiego rządu.

REKLAMA

“Dziś rząd polski poinformował o zapoczątkowaniu programu kredytowania Ukrainy w wysokości do 100 mln euro w przeciągu 10 lat. To bardzo konkretne wsparcie małego i średniego biznesu na Ukrainie, to jest też ogromne wsparcie całej gospodarki ukraińskiej” – oświadczył Jaceniuk. Dodał, że taki kredyt “powinien być zgodny z kryteriami OECD”. Dodał, że dwustronna komisja ds. gospodarczych opracuje konkretne kroki zaciągania tego kredytu.

Także komunikat na stronie internetowej prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki głosi, że rząd Polski podjął decyzję o przyznaniu Ukrainie pomocy kredytowej; Kijów może wykorzystać to wsparcie na projekty odbudowy Donbasu i wsparcie reform.

Jaceniuk podkreślił także w poniedziałek po spotkaniu z Kopacz, że Europa mówi jednym głosem, wspierała i nadal będzie wspierać Ukrainę wobec agresji rosyjskiej. Jak mówił, sankcje wobec Rosji nie będą zniesione, dopóki Rosja nie wyprowadzi swych wojsk z okupowanych terytoriów oraz nie zaprzestanie dostarczania sprzętu wojskowego na terytorium Ukrainy. “Ukraina walczy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale o pokój i bezpieczeństwo całej Europy” – oświadczył premier Ukrainy. (PAP)

Na zdjęciu: Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk fot.Sergey Dolzhenko/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

6 KOMENTARZE

 1. Czowieku, uspokój się. Czy ty rozumiesz różnicę między pożyczką a darowizną? Czytałeś dokumenty? A jak w nich stoi jak byk, że ten kredyt można będzie wydać tylko na zakupy w Polsce? Czy ty nie będziesz czekał na żadne szczegóły kontraktu, bo ty już wiesz, że “kopaczka na metr głęboko kolejny raz zakopała Polskę!”

 2. Nie bądź taki hojny za nieswoją forsę. Najpierw niech zburzą pomniki Bandery. Minęło ponad 20 lat jak Ukraina jest niepodległym państwem a oni chcą żyć na kredyt. Rząd polski zamiast wspierać rodzimy przemysł zabawia się w dobrego wujka kosztem własnego społeczeństwa.

  • Masz rację, zły rząd. Po następnych wyborach pewnie będziesz miał inny, lepszy. Zobaczymy jak PiS będzie współżył z sąsiadami. Miejmy nadzieję, że lepiej.
   Ukraińców upokorzy, rzuci na kolana, nakaże przyznanie się do zbrodni wołyńskiej i odpokutowanie. Prezydent i premier Ukrainy będą musieli we włosienicy przejść na kolanach z Kijowa do Częstochowy. A za nimi wszyscy Ukraińcy, z niemowlakami i starcami. W Częstochowie przeproszą za swoje bezeceństwa oraz oddadzą wszystkie obrączki na ofiarę. Za karę. A ukraińscy oligarchowie spłacą całe polskie zadłużenie. Stać ich. Dopiero wtedy im się przebaczy.
   Jak myślisz, czy tak się stanie?

  • Masz trudności czytania ze zrozumieniem? Stawianie pomników Banderze i czczenie SS Galizien przez obecny ukraiński rząd to według ciebie -nic takiego. Polacy w imię walki z Putinem powinni powiedzieć: “na Wołyniu nic się nie stało”, oj tam tylko 100 tys. bestialsko zamordowanych. Ty hipokryto zaślepiony nienawiścią do Polskości.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA