REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Izrael zaniepokojony traktowaniem aktywisty w Polsce

Izrael zaniepokojony traktowaniem aktywisty w Polsce

-

MSZ Izraela jest “bardzo zaniepokojone” tym, w jaki sposób potraktowano w Polsce aktywistę ze stowarzyszenia Nigdy Więcej, który wystąpił w Izraelu na konferencji nt. antysemityzmu – poinformował w środę rzecznik resortu Emmanuel Naszon, cytowany przez AP.

Rafał Pankowski, szef stowarzyszenia Nigdy Więcej wystąpił podczas niedawnego Światowego Forum Walki z Antysemityzmem w Jerozolimie, gdzie mówił o przykładach antysemickiej retoryki, jaka w Polsce towarzyszyła nowelizacji ustawy o IPN – pisze Associated Press.

REKLAMA

Jak podaje AP, Andrzej Pawluszek, doradca premiera Mateusza Morawieckiego, który również uczestniczył w forum, napisał o Pankowskim później na Twitterze, że “zaatakował swój własny kraj”. Od tego czasu Pankowski jest nazywany zdrajcą, jest atakowany w internecie i otrzymuje groźby – pisze AP.

Naszon napisał w środę na Twitterze, że jego resort jest “bardzo zaniepokojony, widząc antysemickie ataki na Rafała w Polsce, po tweecie doradcy polskiego premiera”. “Nie jest to sposób na walkę z antysemityzmem – w Polsce, czy gdziekolwiek indziej!” – dodał.

Pawluszek powiedział AP, że zasmuciła go reakcja Naszona. Dodał, że skomentował postępowanie Pankowskiego ze swego prywatnego konta na Twitterze, a nie jako osoba publiczna. Podkreślił, że nie powinno się go pociągać do odpowiedzialności za zachowanie “szalonych antysemitów w internecie”.

Jak podkreślił, w swoich tweetach cytował m.in. wypowiedź z forum naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha. “Nie rozumiem, jak cytowanie naczelnego rabina Polski może spowodować antysemicki hejt” – dodał.

Jak zaznaczył, sam otrzymywał negatywne i obraźliwe komentarze po opublikowaniu m.in. swojego zdjęcia z Jerozolimy, na którym miał założoną jarmułkę (PAP)

Na zdjęciu: Rafał Pankowski fot.nigdywiecej.org

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA