REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Izrael. Sondaż: spadek zaufania do Netanjahu od wybuchu wojny w Gazie

Izrael. Sondaż: spadek zaufania do Netanjahu od wybuchu wojny w Gazie

-

Zaufanie Izraelczyków wobec premiera Benjamina Netanjahu spadło zdecydowanie od początku ofensywy przeciwko radykalnemu Hamasowi w Strefie Gazy – wynika z sondażu opublikowanego w czwartek.

Rezultaty badania wykazały, że pozytywnie Netanjahu ocenia 53 proc. ankietowanych, a 33 proc. ma o nim negatywną opinię. Pozostała grupa nie miała zdania na ten temat – poinformował kanał drugi izraelskiej telewizji prywatnej.

REKLAMA

Jeszcze dwa tygodnie temu w podobnym badaniu premier uzyskał 63 proc. pozytywnych ocen, a krótko po rozpoczęciu operacji przeciwko Hamasowi 8 lipca korzystną opinię o szefie rządu miało 82 proc. respondentów.

Komentator podkreślił jednak w czwartek, że poziom zaufania dla Netanjahu pozostaje i tak wyższy niż przed wybuchem najnowszego konfliktu w Strefie Gazy.

Od rozpoczęcia ofensywy powietrznej, a następnie lądowej w Strefie Gazy – w odpowiedzi na palestyński ostrzał rakietowy – izraelska armia poniosła najcięższe straty od wojny przeciwko libańskiemu Hezbollahowi w 2006 roku. Zginęło 64 izraelskich żołnierzy, a także trzech cywilów w Izraelu. Po stronie palestyńskiej życie straciło ponad 2 tys. ludzi; w zdecydowanej większości są to cywile, a wśród nich ponad 550 dzieci.(PAP)

Zdjęcie: Benjamin Netanjahu fot.Jim Hollander/Pool/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks