REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatIzrael. Palestyńczyk zaatakował nożem pasażerów autobusu; 10 rannych (aktl.)

Izrael. Palestyńczyk zaatakował nożem pasażerów autobusu; 10 rannych (aktl.)

-

23-letni Palestyńczyk zaatakował nożem w środę rano pasażerów autobusu w centrum Tel Awiwu, raniąc około 10 osób, w tym trzy ciężko. Podczas próby ucieczki został postrzelony przez policję i zatrzymany – poinformowały izraelskie media.

Do ataku doszło w godzinach porannego szczytu na jednej z głównych arterii komunikacyjnych. Policja zidentyfikowała mężczyznę jako mieszkańca miasta Tulkarm na Zachodnim Brzegu Jordanu.

REKLAMA

Rzecznik policji izraelskiej Micky Rosenfeld oświadczył, że był to “zamach terrorystyczny”. Potwierdził, że po napaści na pasażerów mężczyzna próbował uciec, jednak policjantom udało się go dogonić, postrzelić i zatrzymać. Napastnik został lekko ranny w nogę. Po udzieleniu pomocy medycznej ma być przesłuchany

Rosenfeld dodał, że siły bezpieczeństwa w Tel Awiwie zostały postawione w stan podwyższonej gotowości.

Lokalne media informują, że poszkodowani w ataku zostali przewiezieni do okolicznych szpitali.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy doszło w Izraelu do serii ataków przeprowadzanych przez Palestyńczyków, w których kilkanaście osób zginęło. (PAP)

fot,Motti Kimchi/EPA

Palestyńczyk Hamza Matroukr, który zaatakował ludzi nożem fot.Alaa Badarneh/EPA
Palestyńczyk Hamza Matroukr, który zaatakował ludzi nożem fot.Alaa Badarneh/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2129033120 views

REKLAMA

REKLAMA

2129033136 views

REKLAMA

REKLAMA

2130829456 views

REKLAMA

2129033146 views

REKLAMA

2129033150 views

REKLAMA

2129033154 views