REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatIslamiści pojmali 43 żołnierzy ONZ na Wzgórzach Golan

Islamiści pojmali 43 żołnierzy ONZ na Wzgórzach Golan

-

Grupę 43 żołnierzy – członków wojskowej misji obserwacyjnej ONZ – pojmali na okupowanych przez Izrael Wzgórzach Golan bojownicy walczący z syryjską armią – poinformowała w czwartek ONZ. Zapewniła, że czyni starania o uwolnienie żołnierzy.

Wcześniej w czwartek telewizja Al-Arabija podała, że walczący z reżimem syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada islamiści pojmali na Wzgórzach Golan członków wojskowej misji obserwacyjnej ONZ. Powołała się na powiązany z Al-Kaidą islamistyczny Front al-Nusra.

REKLAMA

Telewizja Al-Dżazira utrzymywała z kolei, że w ręce syryjskich sił antyrządowych wpadło 50 żołnierzy misji obserwacyjnej.

Bojownicy Frontu al-Nusra i innych ugrupowań rebelianckich przejęli w środę kontrolę nad przejściem granicznym Al-Kunajtira na Wzgórzach Golan po walkach, w których zginęło 20 żołnierzy wojsk rządowych i czterech rebeliantów.

W reakcji na działania rebeliantów samoloty sił powietrznych Syrii zaatakowały w czwartek kilka celów w sąsiedztwie Wzgórz Golan.

Przejście Al-Kunajtira w pobliżu zniszczonego syryjskiego miasta o tej samej nazwie leży w patrolowanej przez siły pokojowe ONZ strefie buforowej między Izraelem a Syrią. Strefa ta ma być w założeniu wolna od wszelkich formacji zbrojnych, ale w marcu 2013 roku wtargnęli do niej po raz pierwszy syryjscy rebelianci, przez pewien czas przetrzymywali 21 żołnierzy ONZ.

Izrael zdobył należące do Syrii Wzgórza Golan podczas wojny sześciodniowej w 1967 roku, a strefę buforową ustanowiono tam na mocy zawieszenia broni kończącego wojnę Jom Kipur w 1973 roku. (PAP)

Zdjęcie: Żołnierz korpusu pokojowego ONZ na Wzgórzach Golan fot.Atef Safadi/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2102959104 views

REKLAMA

2102959337 views

REKLAMA

2104755729 views

REKLAMA

2102959480 views

REKLAMA

2102959580 views

REKLAMA

2102959689 views