REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Irlandia. Trump: w kwestii brexitu wszystko się ułoży

Irlandia. Trump: w kwestii brexitu wszystko się ułoży

-

Donald Trump, który w środę rozpoczął swoją pierwszą wizytę w Irlandii jako prezydent USA, podkreślił, że jest przekonany o tym, że dla Irlandii w kwestii brexitu i granicy z Irlandią Płn. “wszystko się ułoży”.

Prezydent wraz z małżonką Melanią przybyli na lotnisko w Shannon w południowo-zachodniej Irlandii w środę po południu.

REKLAMA

Przed spotkaniem z irlandzkim premierem Leo Varadkarem Trump powiedział, że jest przekonany o tym, że w kwestii brexitu i granicy między Irlandią a Irlandią Płn. “wszystko się ułoży”. Sprawa “granicy będzie rozwiązana” – wskazał.

“Wiem jedno: Irlandia będzie we wspaniałej formie. Nie uważam, że granica będzie problemem” – dodał.

Varadkar przekazał z kolei, że podczas spotkania wyraził zaniepokojenie Irlandczyków kwestiami związanymi z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE.

Prezydent “powiedział podczas spotkania, że jest świadom tego, że kwestią sporną w negocjacjach, jedną z najtrudniejszych kwestii, jest sprawa irlandzkiej granicy i chce, by była ona (granica) otwarta oraz wierzy, że to może być zrealizowane” – oświadczył Varadkar na konferencji prasowej po rozmowach z Donaldem Trumpem.

W związku z wizytą amerykańskiego prezydenta przed ambasadą USA w Dublinie odbyła się demonstracja, na której zgromadziło się ok. 40 osób – donosi publiczny nadawca Rte. Około stu osób demonstrowało także w pobliżu lotniska Shannon. AP podaje, że główna demonstracja w Dublinie jest zaplanowana na czwartkowe popołudnie. Protestujący zapowiadają, że w powietrze będzie wypuszczony balon przedstawiający satyryczny wizerunek przywódcy USA jako rozzłoszczonego dziecka.

Para prezydencka odleciała z lotniska Shannon helikopterem do Doonbeg, gdzie znajduje się pole golfowe Trumpa.

W środę prezydent Trump brał udział w obchodach 75. rocznicy lądowania wojsk alianckich w Normandii. W czwartek rano Trump uda się do Francji, by również tam wziąć udział w obchodach rocznicy lądowania w Normandii i spotkać się z prezydentem Emmanuelem Macronem. Po południu wróci do Irlandii, gdzie zostanie do piątku.(PAP)

Na zdjęciu: Leo Varadkar i Donald Trump
fot.RollingNews ie/POOL/EPA-EFE/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Walijskie ciasteczka z patelni

Wspomnienia jako fundamenty

Marzę i wierzę

Gulasz z dynią

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks