REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Iran. Jedna osoba skazana na śmierć za szpiegostwo na rzecz USA

Iran. Jedna osoba skazana na śmierć za szpiegostwo na rzecz USA

-

Irański sąd skazał jedną osobę na śmierć za szpiegostwo dla amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA). Dwie inne za to samo zostały skazane na 10 lat więzienia, a czwarta usłyszała wyrok 10 lat pozbawienia wolności za szpiegowanie na rzecz W. Brytanii.

Podsądny, który został skazany na karę śmierci, złożył już apelację od wyroku – poinformował we wtorek przedstawiciel irańskiego wymiaru sprawiedliwości Golamhosejn Esmaili, nie ujawniając tożsamości skazanego.

REKLAMA

Pozostali dwaj mężczyźni, skazani za szpiegostwo na rzecz CIA, to Ali Nefrije i Mohammad Ali Babapur. Nakazano im oddanie 55 tys. dolarów, które otrzymali za udzielanie informacji. Mohammad Amin Nasab miał szpiegować dla brytyjskiego wywiadu – sprecyzował rzecznik.

Na razie nie jest jasne, czy któraś z tych spraw jest związana z podaniem w lipcu br. przez irańskie władze informacji, że schwytały 17 szpiegów pracujących dla CIA.

W Iranie najwyższy wymiar kary orzekany jest m.in. przy zabójstwach, gwałtach, rabunkach z użyciem broni i poważnych przestępstw narkotykowych, a w niektórych przypadkach także za szpiegostwo wojskowe. (PAP)

fot.ABEDIN TAHERKENAREH/EPA-EFE/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks