REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatIran. 53 osoby zatrzymane za prowadzenie dżihadystycznych stron www

Iran. 53 osoby zatrzymane za prowadzenie dżihadystycznych stron www

-

fot.Skitterphoto/pixabay.com
fot.Skitterphoto/pixabay.com

Szef irańskiego oddziału policji ds. walki z zagrożeniami cybernetycznymi Kamal Hadianfar poinformował w poniedziałek o zatrzymaniu 53 osób pod zarzutem prowadzenia stron internetowych popierających dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS).

Wypowiedź funkcjonariusza cytowała prywatna irańska agencja Tasnim.

REKLAMA

Hadianfar dodał, że do większości zatrzymań doszło „w prowincjach w pobliżu obszarów granicznych”. Nie określił jednak dokładnie tych miejsc.

W zeszłym miesiącu Teheran poinformował o rozbiciu, niedaleko granicy z Irakiem, siatki rekrutującej bojowników dla sunnickich organizacji dżihadystycznych. Grupa działała na terytorium zachodniej prowincji Kermanszah, gdzie mieszka duża populacja sunnickich Kurdów. W przeszłości dochodziło tam do wielu wystąpień przeciwko władzom centralnym w Teheranie. Większość mieszkańców Iranu to szyici.

W listopadzie Iran zapowiadał, że ostro zareaguje, jeśli bojownicy IS zbliżą się do jego granic na odległość mniejszą niż 40 km, zarówno od strony irackiej, jak i afgańskiej. Władze w Teheranie zaangażowały się wcześniej w konflikt syryjski po stronie władz w Damaszku i prezydenta Baszara el-Asada. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2095853171 views

REKLAMA

REKLAMA

2095853404 views

REKLAMA

2097649800 views

REKLAMA

2095853553 views

REKLAMA

2095853654 views

REKLAMA

2095853765 views