REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Irak. Wstrzymano ofensywę na Tikrit, ponieważ IS zaminowało miasto

Irak. Wstrzymano ofensywę na Tikrit, ponieważ IS zaminowało miasto

-

Zawieszono ofensywę irackich sił rządowych mającą na celu odbicie z rąk Państwa Islamskiego (IS) strategicznego Tikritu z powodu rozmieszczenia przez dżihadystów w całym mieście licznych ładunków wybuchowych – oświadczył we wtorek przedstawiciel milicji.

“Bitwa o odbicie Tikritu będzie trudna” – powiedział agencji AFP Dżawad al-Etlebawi, rzecznik szyickiej milicji uczestniczącej w ofensywie.

Według niego dżihadyści zaminowali całe miasto. “Podłożyli bomby na drogach, w budynkach, na mostach, wszędzie. To z tego powodu nasze siły wstrzymały” kontynuowanie ofensywy – tłumaczył.

“Do przeprowadzenia ataku potrzebujemy sił przygotowanych do walki na obszarach miejskich” – wskazał, dodając że dżihadyści oblegają miasto.

Dzień wcześniej przedstawiciele władz w Bagdadzie ocenili, że oddziały irackie potrzebują większej pomocy z powietrza, by wyprzeć bojowników IS z Tikritu.

W rozpoczętej przed dwoma tygodniami dużej operacji przeciwko IS bierze udział ponad 20 tysięcy żołnierzy i wspieranych przez Iran członków szyickich milicji, a także relatywnie niewielki kontyngent sunnickich bojowników plemiennych. (PAP)

fot.Khalil Al-A’Nei/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks