REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatIrak. Dżihadyści dokonali egzekucji 4 osób

Irak. Dżihadyści dokonali egzekucji 4 osób

-

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) dokonali w piątek publicznej egzekucji irackiego operatora kamery, jego brata oraz dwóch innych cywilów – poinformowała agencja AFP powołując się na członka rodziny jednej z ofiar.

Egzekucji dokonano we wsi Samra położonej na północ od Bagdadu, niedaleko miasta Tikrit. Zabity, 37-letni kamerzysta pracował dla lokalnej stacji telewizyjnej Sama Salaheddine.

REKLAMA

Według organizacji „Reporterzy bez granic”, kamerzysta, który był ojcem trojga dzieci, został uprowadzony 7 września. Dżihadyści grozili później jego egzekucją ponieważ miał on odmówić współpracy.

„Przyszli do niego i odprowadzili go razem z jego bratem. On nie zrobił nic złego, był tylko kamerzystą i wykonywał swój zawód” – powiedział wspomniany członek rodziny ofiary. „W wiosce miały być osoby, które dżihadyści oskarżali o współpracę z rządem (Iraku)” – dodał.

Według służb bezpieczeństwa Iraku i świadków, dżihadyści mieli dokonać wcześniej w piątek egzekucji jeszcze 9 osób, które podejrzewali o powiązania z wrogo wobec nich nastawionymi ugrupowaniami sunnickimi.

53 dżihadystów zginęło w piątek wskutek bombardowań prowadzonych 90 km na północ od Bagdadu przez lotnictwo irackie. Samoloty koalicji pod wodzą USA atakowały wojska Państwa Islamskiego 9 razy w ciągu ostatnich 2 dni, w tym siedmiokrotnie pod Kobane w Syrii. (PAP)

 fot.Mohammed Saber/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2093148173 views

REKLAMA

2093148457 views

REKLAMA

2094944906 views

REKLAMA

2093148707 views

REKLAMA

2093148845 views

REKLAMA

2093148986 views