REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat IOM: 350 tys. migrantów od stycznia dotarło do Europy drogą morską

IOM: 350 tys. migrantów od stycznia dotarło do Europy drogą morską

-

Imigranci na statku włoskiej straży przybrzeżnej fot.Marco Costantino/EPA
Imigranci na statku włoskiej straży przybrzeżnej fot.Marco Costantino/EPA

Już ponad 350 tys. uchodźców i migrantów przybyło do Europy przez Morze Śródziemne od stycznia, a co najmniej 2643 osoby poniosły śmierć – poinformowała we wtorek Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).

REKLAMA

Ok. 235 tys. ludzi dotarło do Grecji, a ok. 115 tys. do Włoch. Ponad 2 tys. uchodźców przybyły do Hiszpanii, a ok. stu na Maltę – wymienia w dokumencie przekazanym dziennikarzom ta organizacja z siedzibą w Genewie.

Jeszcze w piątek wieczorem IOM podawała, że od początku br. na niebezpieczną podróż przepełnionymi łodziami zdecydowało się ok. 330 tys. migrantów i uchodźców.

W całym ubiegłym roku drogą morską do Europy dotarło ok. 219 tys. osób.

Według Urzędu Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) w całym 2014 roku na Morzu Śródziemnym zginęło lub zaginęło 3,5 tys. ludzi.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA