REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatInterpol odmówił Rosji ścigania Ihora Kołomojskiego

Interpol odmówił Rosji ścigania Ihora Kołomojskiego

-

Interpol odmówił władzom Rosji zajęcia się ściganiem szefa obwodu dniepropietrowskiego i jednego z najbogatszych Ukraińców Ihora Kołomojskiego. Poinformował o tym w czwartek przedstawiciel rosyjskiego Komitetu Śledczego (KŚ) Aleksandr Drymanow.

“Nasi koledzy z Interpolu odmówili nam ścigania Kołomojskiego, zaznaczając, że jest to związane z wydarzeniami politycznymi” – powiedział Drymanow w Radzie Federacji na posiedzeniu komitetu poparcia dla mieszkańców południowego wschodu Ukrainy.

REKLAMA

Podkreślił, że strona rosyjska nadal będzie się domagać ścigania gubernatora obwodu dniepropietrowskiego i że ma też dowody jego przestępstw biznesowych.

Na początku lipca sąd w Moskwie wydał zaocznie na wniosek KŚ nakaz aresztowania Kołomojskiego, któremu zarzucono używanie zabronionych środków i metod prowadzenia wojny we wschodniej Ukrainie. Przed miesiącem decyzją sądu zajęto w Moskwie budynek biurowy firmy Elit Holding, której współzałożycielem jest Kołomojski.(PAP)

fot.www.interpol.int

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2128724464 views

REKLAMA

REKLAMA

2128724480 views

REKLAMA

REKLAMA

2130520800 views

REKLAMA

2128724490 views

REKLAMA

2128724494 views

REKLAMA

2128724498 views