REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Indonezja. Znaleziono wrak samolotu linii Trigana Air Services

Indonezja. Znaleziono wrak samolotu linii Trigana Air Services

-

Samolot indonezyjskich linii Trigana Air Services, z którym w niedzielę utracono łączność, rozbił się w prowincji Papua na Nowej Gwinei – informuje Reuters, powołując się na przedstawiciela ministerstwa transportu. Nie wiadomo, czy ktokolwiek zdołał przeżyć katastrofę.

fot. Mast Irham/EPA
fot. Mast Irham/EPA

REKLAMA

Na pokładzie były 54 osoby – 49 pasażerów, w tym pięcioro dzieci, oraz pięcioosobowa załoga. Samolot ATR42-300 leciał z Jayapury, głównego miasta prowincji Papua, do Oksibil na południu tej prowincji. Jest to krótka trasa, na której lot trwa ok. 40 minut.

Wrak samolotu znaleźli mieszkańcy jednej z wiosek. Według ich relacji maszyna rozbiła się o zbocze górskie – powiedział przedstawiciel ministerstwa transportu i dodał, że informacje te są sprawdzane.

Znaczną część indonezyjskiej prowincji Papua na Nowej Gwinei stanowią tereny górzyste i niedostępna dżungla. Dochodziło tam w przeszłości do katastrof lotniczych i nie wszystkie samoloty udało się odnaleźć.

Reuters odnotowuje, że linie Trigana Air Services od 2007 r. są na czarnej liście w Unii Europejskiej, co oznacza, że mają zakaz latania w europejskiej przestrzeni powietrznej z powodu obaw o standardy bezpieczeństwa. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks