REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Indie. 147 ofiar śmiertelnych błyskawic

Indie. 147 ofiar śmiertelnych błyskawic

-

Władze Indii poinformowały w niedzielę, że w ciągu ostatnich dziesięciu dni w stanie Bihar we wschodnich Indiach zginęło co najmniej 147 osób porażonych śmiertelnymi błyskawicami powszechnymi podczas monsunu.

„Zostałem poinformowany przez meteorologów, naukowców i urzędników, że wzrost temperatury spowodowany zmianami klimatu jest główną przyczyną wzrostu błyskawic”, powiedział w niedzielę minister stanu ds. sytuacji kryzysowych Lakszmeshwar Rai.

REKLAMA

Dodał, że w sobotę śmiertelne błyskawice zabiły około 25 osób. Wśród 147 ofiar śmiertelnych błyskawic są rolnicy,robotnicy rolni i hodowcy bydła.Stan Bihar należy do najbiedniejszych w kraju.

Śmiertelne błyskawice są dość powszechne w Indiach podczas monsunu, który trwa od czerwca do września.Władze ostrzegają przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi wywołanymi zmianami klimatu.

Władze Indii informują,że od stycznia liczba ofiar śmiertelnych w stanie Bihar przekroczyła już roczną liczbę ofiar z poprzednich lat, mimo że sezon monsunowy dopiero się rozpoczął.

Specjalista ds. agrometeorologii, Abdus Satar, powiedział AFP, że błyskawice i grzmoty są spowodowane powszechną pogodową niestabilnością, potęgowaną wzrostem temperatury i zbyt wysokim poziomem wilgotności.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks