REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatHiszpania. Policja zatrzymała rodzinę podejrzaną o związki z IS

Hiszpania. Policja zatrzymała rodzinę podejrzaną o związki z IS

-

fot.Toni Garriga/EPA
fot.Toni Garriga/EPA

Hiszpańska policja aresztowała we wtorek czterech członków marokańskiej rodziny, w tym 16-letnich braci bliźniaków, którzy planowali wyjazd do Syrii, by zostać dżihadystami islamskimi – poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych.

REKLAMA

Hiszpańskie MSZ podkreśliło w oświadczeniu, że rodzice oraz ich dwaj synowie, którzy są obywatelami Maroka, zostali aresztowani w katalońskim mieście Badalona w północno-wschodniej Hiszpanii, niedaleko Barcelony.

Dwaj nastolatkowie są podejrzani o planowanie wyjazdu do Syrii w celu dołączenia do dżihadystów, walczących po stronie Państwa Islamskiego. Według władz bliźniacy porzucili naukę w hiszpańskiej szkole i mieli we wtorek wylecieć do Maroka, by tam studiować Koran, a następnie przez Turcję przedostać się do Syrii.

Według miejscowej policji rodzina mieszkała w Hiszpanii od kilka lat.

W ostatnich tygodniach hiszpańska policja aresztowała kilkanaście osób podejrzewanych o związki z dżihadystami, w tym o rekrutację nowych bojowników islamskich, by wysyłać ich na wojnę do Syrii i Iraku.

Hiszpańskie MSW w połowie marca poinformowało, że policja zatrzymała podczas obławy ośmiu domniemanych islamskich bojowników, którzy planowali ataki w Hiszpanii.

Hiszpańska policja podjęła aktywne działania przeciwko bojownikom islamskim po styczniowych atakach dżihadystów w Paryżu na tygodnik satyryczny “Charlie Hebdo”, w których zginęło 17 osób. Włącznie z wtorkowymi zatrzymaniami hiszpańska policja aresztowała do tej pory 25 osób mających powiązania z działalnością islamistów. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2117773124 views

REKLAMA

2117773272 views

REKLAMA

REKLAMA

2119569634 views

REKLAMA

2117773363 views

REKLAMA

2117773438 views

REKLAMA

2117773509 views