REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNa bieżącoHiszpania. Rząd: listy-bomby wysłano z Hiszpanii; media: podejrzana przesyłka trafiła też do...

Hiszpania. Rząd: listy-bomby wysłano z Hiszpanii; media: podejrzana przesyłka trafiła też do ambasady USA

-

Pięć listów z materiałami wybuchowymi, które od 24 listopada do czwartku, skierowano do instytucji publicznych i jednej z firm zbrojeniowych, wysłano z terytorium Hiszpanii – przekazał w czwartek rząd. Podejrzana przesyłka, podobna do pięciu poprzednich, została wysłana także do ambasady USA w Madrycie – podały media.

Według pierwszych wniosków z śledztwa listy-bomby zostały wysłane do adresatów z terytorium Hiszpanii – poinformował sekretarz stanu ds. bezpieczeństwa Rafael Perez podczas konferencji w Madrycie.

REKLAMA

Przypomniał, że 24 listopada przechwycono pierwszą taką przesyłkę, którą zaadresowano do premiera Pedro Sancheza.

Potwierdził, że poza ambasadą Ukrainy w Madrycie, gdzie w środę przesyłka wybuchła w rękach jednego z pracowników placówki, listy-bomby skierowano też do firmy zbrojeniowej Instalaza z Saragossy, do siedziby ministerstwa obrony Hiszpanii, a także do położonej pod Madrytem bazy sił powietrznych w Torrejon de Ardoz.

Perez przekazał, że przechwycony rano w czwartek w podmadryckiej bazie wojskowej list-bomba nie został zdetonowany, gdyż poddano go analizie, mającej wykazać źródło pochodzenia ładunku wybuchowego.

„Wszystkie koperty z ładunkami wybuchowymi są do siebie podobne, są w kolorze brązowym” – dodał Perez. Uzupełnił, że przesyłka wysłana do ministerstwa obrony była zaadresowana do Margarity Robles, szefowej tego ministerstwa.

W czwartek po południu hiszpańska telewizja La Sexta poinformowała, że przesyłka podobna do pięciu innych listów-bomb została dostarczona również do ambasady USA w Madrycie. Według hiszpańskiej policji koperta przesłana do placówki dyplomatycznej „posiada cechy zbliżone do innych” listów zawierających ładunki wybuchowe.

Marcin Zatyka (PAP)

REKLAMA

2097754365 views

REKLAMA

REKLAMA

2097754599 views

REKLAMA

REKLAMA

2099550991 views

REKLAMA

2097754742 views

REKLAMA

2097754843 views

REKLAMA

2097754953 views