REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Hiszpania. 13-latek zastrzelił nauczyciela z kuszy

Hiszpania. 13-latek zastrzelił nauczyciela z kuszy

-

Pracownicy zakładu pogrzebowego zabierają ze szkoły ciało nauczyciela zastrzelonego z kuszy f fot.Alberto Estevez/EPA
Pracownicy zakładu pogrzebowego zabierają ze szkoły ciało nauczyciela zastrzelonego z kuszy f
fot.Alberto Estevez/EPA

13-letni uczeń gimnazjum w Barcelonie zabił w poniedziałek w szkole nauczyciela, strzelając do niego z kuszy – poinformowała hiszpańska policja.

Sprawca zranił ponadto strzałami z kuszy i nożem dwie nauczycielki oraz dwoje uczniów. Motywy jego czynu nie są na razie znane. Został zatrzymany przez policję i przekazany wymiarowi sprawiedliwości dla małoletnich.

Jak relacjonowali świadkowie wydarzenia, chłopiec spóźnił się na lekcje, a gdy drzwi szkoły otworzyła mu nauczycielka, strzelił do niej z kuszy, raniąc ją w twarz. Potem wziął na cel 13-letnią uczennicę, córkę tej nauczycielki, trafiając ją strzałą w nogę.

Krzyki poszkodowanych wywołały interwencję nauczyciela, ale sprawca strzelił mu w pierś, powodując rychły zgon ofiary. Chłopiec wdarł się następnie do jednej z klas, raniąc tam ucznia i nauczycielkę. W szkole wybuchła panika, część uczniów pozamykała się w klasach, inni biegali w desperacji po szkolnym dziedzińcu.

Cytowany przez hiszpańską agencję EFE jeden z uczniów powiedział, że po przybyciu policji napastnik wrzucił kuszę do kosza na papiery i usiłował zbiec.

Zdarzenie miało miejsce w publicznej szkole średniej położonej w dzielnicy Sant Andreu na północnym wschodzie Barcelony. Uczęszczają do niej uczniowie w wieku od 12 do 16 lat. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks