REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatHezbollah: Państwo Islamskie zagraża Jordanii i Arabii Saudyjskiej

Hezbollah: Państwo Islamskie zagraża Jordanii i Arabii Saudyjskiej

-

Przywódca libańskiego Hezbollahu ostrzegł w piątek przed niebezpieczeństwem, jakie stanowi Państwo Islamskie dla Jordanii, Arabii Saudyjskiej i krajów Zatoki Perskiej. Radykalny ruch islamski to “groźny potwór” – powiedział szejk Hasan Nasrallah.

Nasrallah, którego zwolennicy jako zbrojne grupy Hezbollahu wspierają w Syrii reżim prezydenta Baszara el-Asada przeciwko syryjskim powstańcom, oddziałom Państwa Islamskiego oraz różnym innym zbrojnym ugrupowaniom dżihadystów, ostrzegł w wywiadzie dla piątkowego dziennika “Al-Achbar”, że Państwo Islamskie ma bardzo duże możliwości werbowania rekrutów w wielu państwach arabskich.

REKLAMA

Sunnickie Państwo Islamskie, które uważa szyitów za heretyków zasługujących na śmierć, opanowało w błyskawicznej ofensywie rozpoczętej w czerwcu szereg miast na północy Iraku i ogłosiło powstanie tam oraz w Syrii kalifatu. Zarówno chrześcijanom, jak i jazydom, których nazywają “czcicielami diabła”, dają wybór między śmiercią a konwersją na islam. (PAP)

fot.STR/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2128843293 views

REKLAMA

REKLAMA

2128843309 views

REKLAMA

REKLAMA

2130639629 views

REKLAMA

2128843319 views

REKLAMA

2128843323 views

REKLAMA

2128843327 views