REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatHamas: Trump otworzył "bramy piekieł"

Hamas: Trump otworzył “bramy piekieł”

-

Protest Palestyńczyków w Strefie Gazy fot.Mohammed Saber/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Palestyński Hamas ogłosił po wystąpieniu prezydenta USA Donalda Trumpa, w którym uznał on Jerozolimę za stolicę Izraela, że amerykański przywódca otworzył “bramy piekieł”. Radykalny Hamas wezwał do protestów wszystkich Arabów i muzułmanów.

REKLAMA

Hamas nazwał decyzję Trumpa “jawną agresją wobec Palestyńczyków” i wezwał do “podminowania amerykańskich interesów w regionie” oraz ignorowania Izraela.

Przywódca Hamasu Ismail Hanije oznajmił w komunikacie, że Palestyńczycy “wiedzą, jak właściwie odpowiedzieć na brak szacunku dla ich uczuć i ich sanktuariów”. Dodał, że decyzja Donalda Trumpa “nie zmienia faktów historycznych ani geografii”.

Decyzję Trumpa potępił i odrzucił też przywódca Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas. Oświadczył, że jest ona równoznaczna ze zrzeczeniem się przez USA roli pokojowego mediatora w regionie.

Abbas podkreślił, że Jerozolima jest “wieczną stolicą Państwa Palestyna”. Poinformował też, że w najbliższych dniach władze palestyńskie wraz z arabskimi przywódcami podejmą decyzję w sprawie odpowiedzi na oświadczenie Trumpa.

Organizacja Wyzwolenia Palestyny oceniła, że decyzja ta “niszczy” szanse na dwupaństwowe rozwiązanie konfliktu. (PAP)

3 KOMENTARZE

  1. Nierozumiem jakim prawem I to miedzynarodowym przywodca innego Panstwa ustala stolice kraju innego Panstwa , obecny Przeydent USA faktycznie niema “zielonego” pojecia ani o historii a nwet o geografi juz pomijajac topgrafie ” oswiadczajac ” budowe muru z Meksykiem gdzie logicznie jest nawet niemozliwe zwlaszcza tam gdzie przebiega granica wzdluz rzeki Rio Grande , trzeba miec choc troche nawet wyobrazni zeby na cos takiego sie decydowac . Czyli przez Trumpa nasz kraj bedzie mial wiecej wrogow niz przyjaciol taki efekt jest jak Wariat “jest przy sterze ” tego “okretu ” ktory sie zwie USA.

REKLAMA

2128651850 views

REKLAMA

REKLAMA

2128651866 views

REKLAMA

REKLAMA

2130448186 views

REKLAMA

2128651876 views

REKLAMA

2128651880 views

REKLAMA

2128651884 views