REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatGrecja. Bankierzy: banki będą zamknięte jeszcze przez dwa dni

Grecja. Bankierzy: banki będą zamknięte jeszcze przez dwa dni

-

fot.Alexandros Vlachos/EPA
fot.Alexandros Vlachos/EPA

Grecja przedłuży wakacje bankowe w tym kraju, wprowadzone 29 czerwca, jeszcze o dwa dni – poinformowali w poniedziałek agencje Reutera anonimowo przedstawiciele banków po spotkaniu z wiceministrem finansów. „Celem jest otwarcie banków w czwartek” – podano.

Greckie władze mają w środę ponownie ocenić sytuację.

REKLAMA

Wcześniej w poniedziałek źródło w greckim ministerstwie finansów powiedziało Reuterowi, że okres zamknięcia banków zostanie na razie przedłużony; nie sprecyzowano jednak, na jaki czas.

Banki zamknięto i ograniczono wypłaty z bankomatów do 60 euro, żeby zapobiec załamaniu się systemu bankowemu w Grecji, gdy Grecy ruszyli wypłacać oszczędności.

W poniedziałek rano poinformowano, że państwa strefy euro porozumiały się po całonocnych negocjacjach w sprawie rozpoczęcia rozmów o nowym programie pomocy dla Grecji. W zamian kraj ten będzie musiał wprowadzić trudne reformy i przekazać majątek do specjalnego funduszu.

Niektóre z reform dotyczących VAT czy emerytur grecki parlament ma uchwalić już do środy. Łączna wartość nowego programu pomocy dla Grecji ma wynieść od 82 do 86 mld euro.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2109433041 views

REKLAMA

2109433273 views

REKLAMA

REKLAMA

2111229664 views

REKLAMA

2109433414 views

REKLAMA

2109433513 views

REKLAMA

2109433621 views