REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Francja/TV: podejrzani o atak zabarykadowali się w mieszkaniu

Francja/TV: podejrzani o atak zabarykadowali się w mieszkaniu

-

Dwaj mężczyźni podejrzani o środowy atak na francuski tygodnik satyryczny “Charlie Hebdo” zabarykadowali się w mieszkaniu w miejscowości Crepy-en-Valois, ok. 80 km na północny wschód od Paryża – podała w czwartek telewizja France 3 Picardie.

Według tego kanału telewizyjnego na pobliskich ulicach rozmieszczono pojazdy żandarmerii.

REKLAMA

Źródła policyjne cytowane przez AFP powiedziały agencji, że wcześniej domniemani sprawcy zamachu na redakcję tygodnika porzucili swój samochód między miejscowością Villers-Cotteret a Crepy-en-Valois. Podejrzani zostali zidentyfikowani przez świadków.

Według innego źródła w samochodzie porzuconym przez sprawców w środę w Paryżu, tuż po ataku, znaleziono dwie dżihadystyczne flagi i kilkanaście koktajli Mołotowa.

“Świadczy to o ich radykalizmie islamistycznym oraz o tym, że być może planowali inne akcje” – oświadczyło źródło.

Napastnicy porzucili samochód na północnym wschodzie Paryża; wcześniej potrącili jedną osobę. (PAP)

fot.EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks