REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Francja. Zakończyła się identyfikacja ofiar katastrofy w Alpach

Francja. Zakończyła się identyfikacja ofiar katastrofy w Alpach

-

Miejsce katastrofy samolotu Germanwings w Alpach fot. Alberto Estevez/EPA
Miejsce katastrofy samolotu Germanwings w Alpach fot. Alberto Estevez/EPA

Ciała wszystkich ofiar katastrofy samolotu linii Germanwings, który 24 marca rozbił się we francuskich Alpach ze 150 osobami na pokładzie, zostały zidentyfikowane i mogą zostać odesłane ich bliskim – poinformowała we wtorek prokuratura w Marsylii.

REKLAMA

“Podpisano 150 aktów zgonu oraz pozwoleń na pochówek” – przekazał prokurator Brice Robin w oświadczeniu.

Wystawione w wielu językach dokumenty zostały przekazane niemieckiemu przewoźnikowi, co pozwoli na sprowadzenie ciał ofiar – dodał.

Komisja powołana do ustalenia tożsamości osób zabitych w katastrofie w piątek potwierdziła wyniki badań DNA uzyskane przez ekspertów francuskiej żandarmerii – poinformował prokurator.

Airbus A320 linii lotniczych Germanwings, tanich linii lotniczych należących do Lufthansy, rozbił się 24 marca na trasie między Barceloną a Duesseldorfem. Wśród ofiar byli przede wszystkim Niemcy i Hiszpanie, a także m.in. obywatele Wielkiej Brytanii.

W toku śledztwa wstępnie ustalono, że katastrofę umyślnie spowodował drugi pilot, 27-letni Niemiec Andreas Lubitz. Dane uzyskane z jednej z czarnych skrzynek wskazują, że pod nieobecność kapitana samolotu w kokpicie celowo obniżył lot i rozbił maszynę. Prokuratura w Duesseldorfie podała, że w przeszłości Lubitz miewał skłonności samobójcze.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA