REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatFrancja. W pożarze w Paryżu zginęło osiem osób

Francja. W pożarze w Paryżu zginęło osiem osób

-

Kamienica w Paryżu, w której wybuchł pożar fot.Yoan Valat/EPA
Kamienica w Paryżu, w której wybuchł pożar fot.Yoan Valat/EPA

W pożarze bloku mieszkalnego na północy Paryża zginęło w środę rano osiem osób, w tym dwoje dzieci. Po południu, powołując się na anonimowe źródła, dziennik „Le Figaro” podał, że zatrzymano podejrzanego w tej sprawie młodego mężczyznę.

Pożar wybuchł około godz. 4.30 na parterze budynku i rozprzestrzenił się przez klatkę schodową. W akcji ratunkowo-gaśniczej wzięło udział ponad 100 strażaków. Przyczyny pożaru nie są na razie znane. Dwie spośród ofiar pożaru zginęły wyskakując z okna. Czworo rannych trafiło do szpitala – poinformowała paryska policja.

REKLAMA

Rzecznik MSW Francji Pierre-Henry Brandet powiedział rano w wywiadzie dla telewizji TV BFM, że na kilka godzin przed wybuchem tego pożaru straż ugasiła w nocy niewielki ogień w pobliżu tego samego budynku.

W środę po południu minister spraw zagranicznych Bernard Cazeneuve powiedział, że „za najbardziej prawdopodobną” przyczynę pożaru uważa się działalność „kryminalną”. Brygada kryminalna policji bada, czy doszło do podpalenia.

„Nic nie zostało jeszcze potwierdzone” zastrzegł Cazeneuve, ale przyznał, że policja „z uwagą śledzi taki trop”.

Podejrzany mężczyzna ma około 30 lat, został zatrzymany po wstępnych ustaleniach śledczych, którzy przeanalizowali zapisy kamer przemysłowych i rozmawiali ze świadkami tragedii.

„Le Figaro” podaje, że ogień, który wybuchł w popularnej dzielnicy XVIII, słynącej z Bazyliki Sacre-Coeur, kabaretu Moulin Rouge i wzgórza Montmartre, był jednym najbardziej tragicznych w skutkach pożarów od dekady. (PAP)

fot.Yoan Valat/EPA
fot.Yoan Valat/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2109307312 views

REKLAMA

2109307544 views

REKLAMA

REKLAMA

2111103935 views

REKLAMA

2109307685 views

REKLAMA

2109307784 views

REKLAMA

2109307892 views