REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Prezydenci Duda i Hollande rozpoczęli rozmowy

Prezydenci Duda i Hollande rozpoczęli rozmowy

-

Francois Hollande (z lewej) i Andrzej Duda fot.Ian Langsdon/EPA
Francois Hollande (z lewej) i Andrzej Duda fot.Ian Langsdon/EPA

Spotkanie prezydentów Polski i Francji Andrzeja Dudy i Francois Hollande`a rozpoczęło się w środę w Pałacu Elizejskim w Paryżu. Rozmowy mają dotyczyć dwustronnych relacji, w tym w ramach Trójkąta Weimarskiego oraz zbliżającego się szczytu klimatycznego.

REKLAMA

“Prezydent spotka się na rozmowie w cztery oczy z prezydentem Hollande’em, a także na roboczym lunchu z prezydentem i premierem (Manuelem Vallsem)” – mówił dziennikarzom prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Po spotkaniu szefowie państw wygłoszą oświadczenia. Jak zaznaczył Szczerski, jest to pierwsza wizyta zagraniczna prezydenta po wyborach parlamentarnych, “w nowej sytuacji politycznej w Polsce”. “Czas jest bardzo dobry. Będzie można podjąć pełny program spraw – i bilateralnych polsko-francuskich, i natowskich, i unijnych, także w kontekście pakietu klimatycznego” – podkreślił minister.

Szczerski wskazał, że Francja jest dla Polski jednym ze strategicznych partnerów w polityce europejskiej. Podkreślił też, że prezydent Duda jest zainteresowany podtrzymaniem dialogu polsko-francuskiego w formacie Trójkąta Weimarskiego na najwyższym szczeblu. “Dawno nie było szczytu Trójkąta Weimarskiego. Prezydent będzie apelował w Paryżu, by przywrócić ten rytm spotkań na szczycie” – dodał.

Z Paryża Katarzyna Nocuń (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks