REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Francja. Dwóch żołnierzy rannych w ataku nożownika przed centrum żydowskim

Francja. Dwóch żołnierzy rannych w ataku nożownika przed centrum żydowskim

-

Trzech francuskich żołnierzy zostało we wtorek zaatakowanych nożem w centrum Nicei na południowym wschodzie kraju. Dwóch z nich jest lekko rannych – podają agencje AFP i Reutera. Do ataku doszło przed centrum żydowskim. Napastnika zatrzymano.

Według źródeł policyjnych, na które powołują się agencje, żołnierze ochraniali to centrum w ramach działań antyterrorystycznych, wprowadzonych po zamachach w Paryżu z początku stycznia.

Jeden z żołnierzy został ranny w rękę, drugi ma obrażenia twarzy.

Sprawca ataku, do którego doszło na placu w centrum Nicei, gdzie mieści się żydowski ośrodek i stacja radiowa, został zatrzymany.

Wszczęto dochodzenie w tej sprawie.(PAP)

fot.Arnold Jerocki/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks