REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatFrancja. Białucha, która utknęła w Sekwanie, zmarła w trakcie transportu

Francja. Białucha, która utknęła w Sekwanie, zmarła w trakcie transportu

-

Białucha arktyczna, która od tygodnia była uwięziona w Sekwanie, została poddana eutanazji w środę w trakcie akcji ratunkowej, mającej na celu wypuszczenie zwierzęcia z powrotem do morza – poinformowały władze departamentu Calvados we Francji, które oczekiwały przeniesienia białuchy do śluzy w lokalnym porcie.

„Pomimo bezprecedensowej akcji ratunkowej białuchy, z przykrością informujemy o śmierci walenia” – przekazały władze.

REKLAMA

Weterynarz Ollivet Courtois, cytowana przez agencję AP, powiedziała, że podczas akcji ratunkowej niebezpiecznie wychudzony ssak zaczął mieć trudności z oddychaniem. Ze względów humanitarnych postanowiono go uśpić.

Zdjęcia: EURE DEPARTMENT PREFECTURE HANDOUT/EPA-EFE/Shutterstock

Około godz. 2 w nocy w środę, po około sześciu godzinach pracy, ważąca blisko 800 kg białucha, została wyciągnięta ze śluzy w Saint-Pierre-la-Garenne, 70 km na północny zachód od Paryża. Zgodnie z planem zwierzę następnie miało zostać umieszczone w ciężarówce chłodni. W celu jego przyjęcia miał zostać udostępniony basen z wodą morską w śluzie w porcie Ouistreham w departamencie Calvados w Normandii. Białucha miała tam pozostać trzy dni i zostać przygotowana do powrotu na otwarte morze.

Arktyczny ssak został po raz pierwszy zauważony w Sekwanie w zeszłym tygodniu. Białuchom zdarza się zapuszczać w górę rzek, mimo że ich naturalnym środowiskiem są wody Arktyki. Od piątku ruch walenia w głąb lądu był blokowany przez śluzę w Saint-Pierre-La-Garenne. Zaobserwowano znaczne pogarszanie się stanu zdrowia białuchy, która nie przyjmowała podawanego przez ratowników jedzenia. (PAP)

REKLAMA

2102940757 views

REKLAMA

2102940990 views

REKLAMA

2104737382 views

REKLAMA

2102941133 views

REKLAMA

2102941233 views

REKLAMA

2102941342 views