REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Francja. Atak syryjskich hakerów na dziennik "Le Monde"

Francja. Atak syryjskich hakerów na dziennik “Le Monde”

-

Francuska gazeta “Le Monde” poinformowała w środę, że hakerzy z Syryjskiej Armii Elektronicznej, lojalni wobec prezydenta Syrii Baszara el-Asada, zaatakowali jej system wydawniczy i konto na Twitterze.

Dziennik zapewnił na Twitterze, że odzyskał już kontrolę nad swymi komputerami. Jednocześnie przeproszono za “wszelkie oszukańcze tweety zamieszczone w naszym imieniu”.

REKLAMA

Rzecznik Twittera we Francji odmówił komentarza, powołując się na względy prywatności i bezpieczeństwa. Także przedstawiciele “Le Monde” nie chcieli komentować hakerskiego ataku.

Syryjską Armię Elektroniczną podejrzewa się m.in. o listopadowe cyberataki na strony internetowe brytyjskich i północnoamerykańskich instytucji medialnych, m.in. londyńskich gazet “Daily Telegraph”, “Independent” i “Evening Standard” oraz Canadian Broadcasting Corp i “New York Daily News”.

Wcześniej celem ataków Syryjskiej Armii Elektronicznej były m.in. portale BBC, “New York Timesa”, Reutersa i Microsoftu. (PAP)

fot.Ian Langsdon/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks