REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatFabius: UE mianuje koordynatora ds. walki z ebolą

Fabius: UE mianuje koordynatora ds. walki z ebolą

-

Szef MSZ Francji Laurent Fabius powiedział w poniedziałek, że pod koniec tygodnia UE ogłosi nazwisko koordynatora ds. walki z ebolą. Jak wyjaśnił, pomysł powołania takiego koordynatora jednomyślnie poparli unijni szefowie dyplomacji na spotkaniu w Luksemburgu.

Ministrowie spraw zagranicznych państw UE “jednomyślnie orzekli, że idea europejskiego koordynatora ds. walki z ebolą to dobry pomysł. Nazwisko tej osoby zostanie ogłoszone w najbliższych dniach” – powiedział Fabius.

REKLAMA

AFP podaje powołując się na źródło unijne, że nazwisko koordynatora ogłoszą szefowie państw i rządów państw UE podczas unijnego szczytu w czwartek i piątek w Brukseli.

Szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna powiedział w poniedziałek w Luksemburgu, że należy rozważyć propozycję wysłania cywilnej misji UE do krajów dotkniętych epidemią eboli. Z propozycją tą wyszedł minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier.

W piątek prezydent USA Barack Obama mianował specjalnego koordynatora rządu Stanów Zjednoczonych ds. walki z ebolą. Został nim Ron Klain, były szef gabinetu wiceprezydenta Joe Bidena. (PAP)

Na zdjęciu: Laurent Fabius fot.Nicolas Bouvy/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2116524894 views

REKLAMA

REKLAMA

2116525095 views

REKLAMA

REKLAMA

2118321468 views

REKLAMA

2116525208 views

REKLAMA

2116525295 views

REKLAMA

2116525386 views