REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatDominikana: odmowa wydania nakazu aresztowania abpa Wesołowskiego

Dominikana: odmowa wydania nakazu aresztowania abpa Wesołowskiego

-

Koordynator sądów w stołecznym regionie Dominikany odmówił wydania międzynarodowego nakazu zatrzymania i aresztowania oskarżonego o pedofilię byłego nuncjusza apostolskiego w tym kraju arcybiskupa Józefa Wesołowskiego – podał lokalny dziennik „Diario Libre”.

O wydanie takiego nakazu wobec sądzonego obecnie w Watykanie byłego nuncjusza wnioskowała do sądu prokurator z Santo Domingo, która chce jego ekstradycji po to, by na Dominikanie odpowiedział za zmuszanie nieletnich do usług seksualnych w zamian za pieniądze, gdyż tam dopuścił się tych czynów.

REKLAMA

Prokuratura, która wystąpiła z wnioskiem, cały czas prowadzi śledztwo w sprawie abpa Wesołowskiego.

Jednak, jak podał we wtorek na swojej stronie internetowej miejscowy dziennik, koordynator sądów uznał, że starania o aresztowanie abpa Wesołowskiego uniemożliwiają przepisy Konwencji Wiedeńskiej, zgodnie z którą dyplomata nie może być sądzony poza krajem, który reprezentuje.

Abp Wesołowski opuścił Dominikanę przed ponad rokiem, gdy w związku z zarzutami pedofilii został odwołany przez papieża Franciszka w trybie pilnym i wezwany do Rzymu.

Obecne miejsce jego pobytu nie jest znane. Nie jest też jasne, czy Watykan zgodnie ze swymi zapowiedziami, zastosował wobec niego kroki, które ograniczą jego swobodę poruszania się.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

Na zdjęciu: Arcybiskup Józef Wesołowski fot.Danny Polanco/Handout/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2103261349 views

REKLAMA

2103261583 views

REKLAMA

2105057975 views

REKLAMA

2103261725 views

REKLAMA

2103261825 views

REKLAMA

2103261934 views