REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatDie Welt”: Pochodzący z Polski dżihadysta zginął w walkach w Iraku

Die Welt”: Pochodzący z Polski dżihadysta zginął w walkach w Iraku

-

Pochodzący z Polski dżihadysta Maximilian R. zginął w walkach z peszmergami w Iraku – poinformował w czwartek niemiecki dziennik „Die Welt”.

Redakcja dysponuje zdjęciem, na którym widać zwłoki młodego mężczyzny z kręconymi blond włosami. Fotografię wykonano pod Kirkukiem w północnym Iraku, gdzie tydzień temu Kurdowie przeprowadzili ofensywę na pozycje Państwa Islamskiego. Zginęło kilkudziesięciu islamistów.

REKLAMA

Zdaniem niemieckich służb bezpieczeństwa zabitym jest „z dużym prawdopodobieństwem” 20-letni konwertyta Maximilian R., który wyjechał w maju 2013 roku ze swoją siostrą Karoliną, jej mężem Faridem S. i ich wspólnym dzieckiem z Niemiec do Syrii. Obaj mężczyźni przyłączyli się do oddziałów Państwa Islamskiego.

Starsza o pięć lat od swego brata Karolina odpowiada przed niemieckim sądem za wspieranie Państwa Islamskiego. Prokuratura niemiecka zarzuca jej, że przekazała swojemu islamskiemu mężowi Faridowi S. 11 tys. euro i przekazała mu kamery, na których nagrywał propagandowe filmy dla Państwa Islamskiego. Karolina przyjechała jako kilkuletnia dziewczynka z Polski do Niemiec. Ma podwójne obywatelstwo.(PAP)

fot.Mohammed Saber/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2094051753 views

REKLAMA

REKLAMA

2094052037 views

REKLAMA

2095848486 views

REKLAMA

2094052287 views

REKLAMA

2094052425 views

Pies w Atlancie (i nie tylko)

Napiwki i polityka

Zamach czy morderstwo?

Horror w Texas City

Klimatyczna zagadka

REKLAMA

2094052566 views