REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaCNN: USA ostrzegły Kijów o rychłym ataku, Charków szczególnie zagrożony

CNN: USA ostrzegły Kijów o rychłym ataku, Charków szczególnie zagrożony

-

Przedstawiciele USA ostrzegli władze Ukrainy o zbliżającym się ataku Rosji na pełną skalę – podała w środę telewizja CNN. Według strony amerykańskiej, na szczególne ryzyko narażony jest Charków.

CNN przekazała, że USA zwróciły uwagę, że przy granicach Ukrainy w pobliżu Charkowa utworzone zostało duże zgrupowanie rosyjskich jednostek pancernych i pojazdów wsparcia. Ponadto w rozmowie ze stacją premier Łotwy Arturs Karins poinformował, że ma dane o wkroczeniu wojsk rosyjskich do okupowanego Donbasu.

REKLAMA

Przedstawiciel ukraińskich władz potwierdził te informacje, ale zauważył, że USA przekazywały już w przeszłości podobne ostrzeżenia, które się nie sprawdziły.

CNN cytuje też przedstawiciela wojskowego NATO, który również potwierdził otrzymanie ostrzeżenia, ale dodał, że „nikt nie wie na pewno”, co zrobi Rosja.

Rząd Ukrainy ogłosił w środę mobilizację rezerwistów. O możliwości rosyjskiego ataku w najbliższych dniach mówił też w środę w ONZ szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba.

Wcześniej informację o przekazaniu ostrzeżenia podał „Newsweek”, dodając, że istnieje „wysokie ryzyko”, że atak nastąpi w ciągu najbliższych 48 godzin.

Otrzymanie ostrzeżenia potwierdziło też źródło zbliżone do prezydenta Ukrainy, ale również i ten ukraiński rozmówca zauważył, że Kijów został uprzedzony o nieuchronnych działaniach Rosji na dużą skalę już po raz trzeci w ciągu tego miesiąca.

„To na pewno jest możliwe, ale Putin może utrzymać duże siły w terenie znacznie dłużej” – ocenił.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

REKLAMA

2105386027 views

REKLAMA

2105386260 views

REKLAMA

2107182652 views

REKLAMA

2105386403 views

REKLAMA

2105386503 views

REKLAMA

2105386612 views