REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Ciasto w kształcie strzykawki z napisem "Bye Bye Corona" robi furorę

Ciasto w kształcie strzykawki z napisem “Bye Bye Corona” robi furorę

-

Niemiecki piekarz Tim Kortuem trafił na pierwsze strony gazet podczas pierwszego lockdownu ze swoim ciastem w kształcie rolki papieru toaletowego. Teraz cukiernik wpadł na nowy pomysł – sprzedaje ciasta w kształcie strzykawki do szczepień – informuje dziennik “Bild”.

Dortmundzki cukiernik Tim Kortuem z cukierni Schuerener Backparadies stał się znany na całym świecie w czasie pierwszej fali pandemii. Kiedy papier toaletowy stał się towarem deficytowym, Kortuem zaczął piec ciasta w kształcie rolki papieru.

REKLAMA

Teraz sprzedaje aromatyzowane marcepanem ciasta w kształcie strzykawki do szczepień, z pełnym nadziei napisem: “2021 Bye Bye Corona”. Cena rolady: 15 euro.

fot. FRIEDEMANN VOGEL/EPA-EFE/Shutterstock

“Sprzedaliśmy ponad 20 tys. sztuk ciasta w kształcie rolki papieru toaletowego. Pozwoliło nam to zrekompensować straty i uniknąć “postojowego”. Teraz znajomy podsunął mi pomysł ciasta – szczepionki” – mówi “Bildowi” Tim Kortuem. “Może klienci kupią od razu dwie strzykawki. Szczepionkę należy przecież podać dwukrotnie…” – dodaje.

fot. FRIEDEMANN VOGEL/EPA-EFE/Shutterstock

Agencji Reutera, która także zainteresowała się jego “koronawirusowymi” wypiekami, cukiernik z Dortmundu wyznał: “Najpierw byliśmy nieco sceptyczni, czy nie byłoby to zbyt makabryczne. Ale w końcu się zdecydowaliśmy. Bo nawet antyszczepionkowców to bawi. To szczepionka bez żadnych skutków ubocznych. I możesz wrócić i dostać następną, bo jest taka pyszna”.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Trudny wizjoner

Na śmierć i życie

Wykradziony mózg Einsteina

Zbrodnie Candymana

REKLAMA