REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatBrytyjska policja instruuje turystów na wypadek zamachu terrorystycznego

Brytyjska policja instruuje turystów na wypadek zamachu terrorystycznego

-

fot. EPA/ANDY RAIN

Brytyjska policja, ministerstwo spraw zagranicznych i organizacja zrzeszającą biura podróży ABTA przygotowały film instruktażowy, pokazujący jak brytyjscy turyści powinni zachować się w przypadku zamachu terrorystycznego podczas zagranicznych wakacji.

REKLAMA

Wideo, które zostało w poniedziałek opublikowane w internecie, przypomina pokazy dotyczące bezpieczeństwa na pokładzie samolotów i instruuje, jak należy się zachować w razie zamachu terrorystycznego z użyciem broni palnej. Film został przygotowany z myślą o brytyjskich turystach, którzy spędzają wakacje poza granicami Wielkiej Brytanii.

Podkreślono, że wprawdzie ryzyko znalezienia się w centrum zamachu terrorystycznego jest niewielkie, ale mimo wszystko warto zapoznać się z zawartymi w filmie wideo radami, które mogą pomóc w trudnej sytuacji.

Blisko 4,5-minutowy film przedstawia sfabularyzowany atak terrorystyczny w pobliżu hotelu i wzorowany jest na prawdziwym zamachu terrorystycznym w Tunezji z 2015 roku, w którym zginęło 38 osób, w tym 30 Brytyjczyków.

Zgodnie z instrukcjami, turyści nie powinni decydować się na konfrontację z zamachowcem. Należy spróbować uciec w bezpieczne miejsce. Jeśli okazałoby się to niemożliwe, należy schować się w miejscu, w którym od napastnika będzie oddzielała fizyczna bariera, np. zamknięte na klucz drzwi.

Zwrócono uwagę, że należy wyłączyć dźwięk i wibracje w telefonie, aby nie zdradziły naszej obecności przed zamachowcem. W przypadku interwencji uzbrojonych funkcjonariuszy należy bezwarunkowo wypełniać ich polecenia.

Jednocześnie zaznaczono, że po znalezieniu się w bezpiecznym miejscu istotne jest poinformowanie służb o szczegółach ataku i przekazanie możliwie największej liczby informacji dotyczących zdarzenia.

Cytowany w oświadczeniu prasowym wiceminister spraw zagranicznych ds. bezpieczeństwa narodowego lord Ahmad powiedział, że “zachęca do obejrzenia tego filmu, a także przeczytania naszych rad dla osób wyjeżdżających za granicę oraz wykupienia ubezpieczenia”.

Pełen film można zobaczyć m.in. na stronie Narodowej Rady Szefów Policji (NPCC): https://news.npcc.police.uk/releases/embargoed-holidaymakers-urged-to-watch-new-counter-terrorism-safety-video

„Dane urzędu statystycznego za 2016 rok mówią o 45 milionach zagranicznych wyjazdów wakacyjnych Brytyjczyków, na których wydali ok. 30,1 miliarda funtów”. (PAP)

REKLAMA

2127215746 views

REKLAMA

REKLAMA

2127215763 views

REKLAMA

REKLAMA

2129012083 views

REKLAMA

2127215773 views

REKLAMA

2127215777 views

REKLAMA

2127215781 views