REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatBośnia. Mężczyzna z bronią wtargnął na posterunek i zabił policjanta

Bośnia. Mężczyzna z bronią wtargnął na posterunek i zabił policjanta

-

fot.Wikipedia
fot.Wikipedia

Uzbrojony mężczyzna z okrzykiem Allahu Akbar (Bóg jest wielki) zaatakował w poniedziałek posterunek policji w Zvorniku we wschodniej Bośni, zabijając policjanta i raniąc dwóch innych. W wyniku strzelaniny został zabity.

REKLAMA

“Zamachowiec wtargnął wieczorem na posterunek i zaczął strzelać do policjantów. Jeden z nich zginął, a dwóch zostało rannych” – powiedziała rzeczniczka policji Aleksanda Szimojlović, dodając, że napastnik został zabity.

Zvornik to miasto leżące w Republice Serbskiej we wschodniej części Bośni przy granicy z Serbią. W czasie wojny w latach 1992-1995 w ramach czystek etnicznych z miasta wyrzucono bądź zabito prawie wszystkich Muzułmanów. Po wojnie wróciło do miasta jedynie ich kilka tysięcy.

Minister bezpieczeństwa Bośni i Hercegowiny (BiH) Dragan Mektić potwierdził, że napastnik miał broń automatyczną i zginął podczas wymiany ognia z policjantami.

Rząd Republiki Serbskiej wchodzącej w skład BiH zbierze się na nadzwyczajnej sesji. Prezydent Republiki Milorad Dodik powiedział w telewizji, że zamachowiec mógł być przez kogoś inspirowany, chociaż zaatakował posterunek sam.

Miejscowy szef policji Dragan Lukac zaapelował do obywateli o pomoc.

“Będziemy walczyć przeciwko nim i nigdy im nie przebaczymy, lecz policja nie może tego dokonać sama. Potrzebujemy wsparcia obywateli” – powiedział Lukac, nie precyzując kogo ma na myśli mówiąc o “nich”.

Imam meczetu w Zvorniku Mustafa Muharemović potępił atak na policję.

Na mocy porozumienia z Dayton, które w 1995 roku zakończyło trzyletni krwawy konflikt zbrojny w Bośni, państwo to współtworzą trzy faktycznie niezależne jednostki terytorialne. Są to Federacja Muzułmańsko-Chorwacka, nieco ustępująca jej pod względem powierzchni Republika Serbska i etnicznie mieszany niewielki okręg wokół miasta Brczko, podległy rządowi centralnemu. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2119379845 views

REKLAMA

2119379934 views

REKLAMA

REKLAMA

2121176284 views

REKLAMA

2119379996 views

REKLAMA

2119380051 views

REKLAMA

2119380090 views