REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Bombowce USA patrolowały ukraińską przestrzeń powietrzną

Bombowce USA patrolowały ukraińską przestrzeń powietrzną

-

Trzy bombowce strategiczne B-52H sił powietrznych USA eskortowane przez ukraińskie myśliwce odbyły w poniedziałek lot w przestrzeni powietrznej Ukrainy – poinformowało dowództwo sił powietrznych Ukrainy. Takie patrolowe loty będą odbywały się regularnie – zapowiedziano.

Bombowce obrały kurs na Morze Czarne “w celu (przeprowadzenia) wspólnych działań z partnerami w sferze bezpieczeństwa zbiorowego” – przekazano w komunikacie zamieszczonym na Facebooku.

REKLAMA

Podkreślono, że takie patrole będą miały regularny charakter z związku z tym, że “misje B-52 w przestrzeni powietrznej Ukrainy są częścią dawno zaplanowanego rozlokowania sześciu B-52 w bazie lotniczej Royal Air Force Fairford w Wielkiej Brytanii”.

“Strategiczni partnerzy Ukrainy po raz kolejny dają rosyjskim władzom do zrozumienia, że nie zostawią Ukrainy samej i nie dadzą zamienić Morza Czarnego i Azowskiego w wewnętrzne jeziora Federacji Rosyjskiej” – oznajmiło dowództwo.

Poprzednio B-52 odbyły lot w ukraińskiej przestrzeni powietrznej 4 września, kierując się w stronę Morza Czarnego i przelatując w pobliżu administracyjnej granicy z anektowanym przez Rosję Półwyspem Krymskim.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA